За пореден път баскетболистите на Голдън Стейт отнесоха съперник след силно представянето през второто полувреме.

Уориърс губеха с 47:53 срещу Сан Антонио, но след почивката се развихриха и след 69:48 спечелиха мача със 116:101, за да поведат с 2-0 в серията преди двете поредни срещи в Тексас.

Този път Шпорите играха по-зраво, като се държаха до края на третата четвърт, след която разликата все още бе само 5 точки. ЛаМаркъс Олдридж завърши с 34 точки и 12 борби, но големият проблем бе стрелбата отдалеч – 4 тройки от 28 опита или едва 14,3% успеваемост, бе трагичен показател.

В същото време Кевин Дюрант вкара 32 точки за шампионите при 10 от 19 от игра, а Клей Томпсън добави 31, като от тройката бе 5 от 8. Общо от дистанция калифорнийци отбелязаха 15 опита от 31 изстрела.

Грег Попович постави сред титулярите Руди Гей в стремеж отборът му да се подобри при стрелбата, но това не стана, след като Сан Антонио вкара едва 41% от изстрелите си, докато Голдън Стейт бе 52,6%.

„Те вкараха някои трудни изстрели, но точно затова те са толкова солиден отбор“ заяви Олдридж, но Шпорите са изправени пред угрозата да загубят за втори пореден сезон от Уориърс с 0-4.