Когато успееш да подобриш постижение на Майкъл Джордън, особено в плейофите на НБА, тогава определено нещата са сериозни.

Този нощ новобранецът на Юта Донован Мичъл наниза 28 точки при победата на Джаз над Оклахома Сити със 102:95, а с общо 55 от първите си два мача в елиминациите, надмина постижението на Въздушния, който бе с 53 точки от първите си две срещи през 1985-а.

„Просто бях агресивен, пробивах, печелих нарушения. Така бе настройката ми” обясни Мичъл, който бе под съмнение за мача до последно, но неговият тим изравни резултата в серията на 1-1 победи и ще бъде домакин в следващите два мача.

Серия от 19:0 даде контрола на Тъндър в третата част, но Юта отговори с поредица от 14:3, като Мичъл вкара 12 от тези точки. Разликата падна до 5 преди последната част, в която гостите стигнаха и до обрат, а новобранецът отново имаше ключови изяви.

Рики Рубио добави 22 точки и 9 асистенции за успеха, а Дерик Фейвърс добави 20 и 16 борби. Звездите на ОКС в същото време нямаха ден. Ръсел Уестбрук завърши с 19 точки, но бе само 7 от 19 от игра, Пол Джордж вкара 18 при 6 от 21, а Кармело Антъни се отчете със 17, но при 6 от 18.

В другия мач на Запад Хюстън този път нямаше проблеми и дръпна с 2-0 срещу Минесота след 102:82. Крис Пол наниза 27 точки, а Джералд Грийн добави 21 от пейката. Джеймс Хардън приключи едва с 12 точки при 2 от 18 от игра, но това не бе абсолютно никакъв проблем.