Баскетболистите на Милуоки и Вашингтон постигнаха убедителни победи срещу Бостън и Торонто, за да намалят пасива си в сериите на 1-2 успеха.

Елените разбиха Селтикс със 116:92, след като в един момент от първото полувреме не допуснаха кош от игра в продължение на 11 минути, дръпнаха с 25 точки до почивката и не погледнаха назад.

Крис Мидълтън отбеляза 23 точки, Янис Антетокумпо добави 19, а Ерик Бледсоу и Джабари Паркър добавиха по 17. Във втори пореден мач Милуоки бе с отлична стрелба – 57%, но за разлика от предишния този път тя донесе победа.

В същото време Джон Уол и Брадли Бийл вкараха по 28 точки, за да помогна на Уизърдс да победят Раптърс със 122:103. Столичани изковаха успеха след силни втора и трета част, като също показаха отлична точност – 55,3%.

Домакините играха много агресивно и здраво, за да вземат  предимство срещу канадците и да ги поставят под напрежение преди мач №4, който отново ще бъде в столицата Вашингтон.