Баскетболистите на Сан Антонио не допуснаха за втори пореден сезон да бъдат пометени от Голдън Стейт в плейофите.

Шпорите спечелиха със 103:90 второто си домакинство и намалиха изоставането си в серията на 1-3 победи, като сега двата тима ще се върнат в Оукланд за мач №5.

Ламаркъс Олдридж вкара 22 точки за тексасци, а Ману Джинобили добави 16 от пейката. Домакините водеха от началото до края, като голямата разлика дойде при стрелбата отдалеч, след като те вкараха 15 тройки от 28 опита, докато Уориърс бяха 7-28 от дистанция.

Въпреки това шампионите, водени от Кевин Дюрант завършил с 34 точки, стопиха изоставането си на 2 точки в последната част, след което обаче Джинобили вкара два наказателни изстрела, а Олдридж наниза невероятна тройка с табло за край на атаката, с което Сан Антонио отново се откъсна и стигна до успеха.

В същото време на Изток Милуоки изравни на Бостън на 2-2 след 104:102 във второто си домакинство. Янис Антетокумпо направи ключовата добавка 5 секунди преди края, а при последната възможност Маркъс Морис пропусна за Селтикс, които наваксаха изоставане от 20 точки в третата част и в края дори поведоха.