Баскетболистите на Кливланд отново загубиха сериозен аванс срещу Индиана, но този път все пак успяха да стигнат до ключова победа.

Кавалиърс пропиляха преднина от 16 точки в средата на втората четвърт, но все пак успяха да спечелят със 104:100 и да изравнят резултата в серията на 2-2 победи. Мач №5 ще бъде в Охайо.

ЛеБрон Джеймс отново бе фантастичен, като записа своя мач №100 в плейофите с поне 30 точки, като завърши с 32, 13 борби и 7 асистенции. Този път обаче получи и подкрепа.

Кайл Корвър добави 18 точки, включително две ключови тройки по време на серията от 10:2 в последните минути, когато гостите успяха да се откъснат със 101:95 и да стигнат до успеха. С четирите си точни изстрела отдалеч стрелецът стигна границата от 200 тройки в елиминациите.

„Той е един от най-точните стрелци в историята и изстрелите му днес бяха ключови. Имахме нужда от всеки един от тях“ заяви ЛеБрон. Джордън Кларксън и Джей Ар Смит добавиха по 12 точки да триумфа, а Кевин Лав отново бе трагичен с 5.

Седем играчи на домакините се отчетоха с двуцифрени показатели, като Домантас Сабонис наниза 19 от пейката, а Виктор Оладипо добави 17, но стрелбата му бе едва 5 от 20. Пейсърс пропуснаха 6 от последните си 8 изтрела, което се оказа решаващо.

В същото време Вашингтон също успя да изравни на Торонто на 2-2 след 106:98 и двата тима ще се отправят за Канада за мач №5. Брадли Бийл напусна за 6 лични нарушения в средата на последната четвърт, след като вкара 31 точки, но Джон Уол вдъхнови Уизърдс, като завърши с 27 точки и 14 асистенции и бе замесен в 10 от последните 14 точки на столичани.