Баскетболистите на Ню Орлийнс не смятат да се предават в битката с Голдън Стейт и тази нощ върнаха интригата в серията след хубав успех у дома със 119:100 в мач №3. Пеликанс все още изостават с 1-2, но ще бъдат домакини и в мач №4 в неделя вечерта.

Антъни Дейвис и компания контролираха мача от самото начало, за да се поздравят с впечатляващ успех над калифорнийци.

Домакините започнаха силно и успяха да се откъснат още в първата четвърт, като дръпнаха с 30:17 малко преди края на периода, а Джру Холидей имаше 11 точки в него.

Добра стрелба отдалеч, а и като цяло поддържаше аванса на Пеликанс, който стигна 36:21 в началото на втората четвърт. След това разликата падна под 10, преди отново да се вдигне до 60:48. До почивката обаче Клей Томпсън вкара 8 точки за гостите, които изоставаха само с 56:62 след 24 минути.

В третата част, в която често Уориърс решават мачовете си, отново се оказа ключова, само че в полза на домакините. Те увеличиха преднината си до 72:58 след силен старт след почивката, а след това дръпнаха и с 90:65. Шампионите успяха да завършат периода със серия от 10:2, но все още губеха сериозно – 75:92 преди последните 12 минути.

В тях обаче до изненада не се стигна. Въпреки че Уориърс вкараха първите 2 точки в периода, след това Ню Орлийнс отговори със серия от 9:2, за да се откъсне отново, този път със 101:79, след което двубоят се доиграваше.

Антъни Дейвис завърши с 33 точки, 18 борби и 4 откраднати топки, Джру Холидей добави 21 точки, Ъйн Кларк се отчете с 18 срещу бившия си тим, а Ражон Рондо помогна с 21 асистенции и 10 борби за триумфа.

Уориърс нямаха ден в стрелбата, като приключиха само с 38% успеваемост. Клей Томпсън се отчете с 26 точки, Кевин Дюрант добави 22, но Стеф Къри, който се завърна сред титулярите, бе едва 6 от 19 от игра, като се отчете с 19.