Баскетболистите на Бостън нанесоха втори удар на Кливланд, след като го победиха със 107:94 и дръпнаха с 2-0 във финала на Изток в НБА.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 42 точки,  но те не бяха достатъчни за Кавс, които водеха до почивката, но след нея тотално изпуснаха мача и загубиха второто полувреме с 39:59. Краля добави 10 борби и 12 асистенции, за да оформи трипъл-дабъла си, който обаче не помогна.

Келтите показаха страхотен характер и се поздравиха с много важен триумф, така че ще бъдат уверени за предстоящите два мача в залата в Кливланд.

ЛеБрон Джеймс стартира изключително силно, като вкара 7 от първите си 8 стрелби. От тройката бе 4 от 5, а Кавс дръпнаха с 22:13 в средата на първата четвърт. ЛеБрон завърши с 21 точки за периода, но след него преднината на Кавс бе само 27:23.

Във втората част гостите успяха да поддържат аванс от няколко точки, като добре от пейката се включи Кайл Корвър. Авансът достигна 47:36, но на почивката бе намален до 55:48.

Силна игра на Тери Розиър, който вкара 14 точки в третата четвърт, помогна на Селтикс да изравнят при 66:66, а след това и поведоха след тройка на Маркъс Смарт за 72:71.

Авансът достигна до 84:77 преди последната четвърт, в която домакините вкараха и първите 4 точки, за да увеличат преднината си. В средата на периода обаче, Кавалиърс успяха да се приближа до 89:95.

Ал Хорфърд обаче отговори с два наказателни изстрела, а след като се стигна до грубо нарушение на Джей Ар Смит и сдърпване на играчите. Хорфърд не сгреши то линията, след това добави и нов кош за 101:89 и така реши всичко.

Той завърши с 15 точки и 10 борби, а Джейлън Браун добави 23, Тери Розиър вкара 18, а Маркъс Морис, Джейсън Тейтъм и Маркъс Смарт също приключиха с двуцифрени показатели за Бостън.