ЛеБрон Джеймс за пореден път демонстрира невероятната си класа, след като вкара 44 точки, а това означаваше само едно - напрежението вече е върху Бостън Селтикс.

Краля изведе Кливланд до нова победа, този път със 111:102, с което резултатът в серията стана 2-2 успеха. Ключовият пети мач ще бъде в залата на Селтикс в четвъртък сутринта българско време.

Кавс опитват да станат едва 20-ия отбор, който е обръщал плейофна серия от 0-2 и определено изглежда, че сега имат психологическо предимство. Те обаче се нуждаят от успех в Бостън, където Келтите са 9-0 до този момент в плейофите.

"Техните фенове ще бъдат емоционални, но ако нашата настройка е както в последните два мача, тогава всичко ще бъде наред" заяви ЛеБрон, който подобри рекорда на Карим Абдул-Джабар за най-много вкарани изстрели в елиминациите, като вече има 2368 коша.

За разлика от предишния мач тук успехът на Кавс дойде много по-трудно, но силната първа част пак се оказа ключова, защото след нея домакините дръпнаха с 34:18. Бостън успя да се приближи до 93:100 в последния период, но Тристан Томпсън заби, а ЛеБрон открадна топката и вкара, за да спре обрата.

Въпреки че вкараха само 8 тройки този път, стрелбата на домакитите от игра отново бе добра - над 50%, докато при Бостън успеваемостта бе само 41%. Кайл Корвър реализира 14 точки за победителите, а Томпсън и Джордж Хил добавиха по 13.

"Ние знаехме добре, че ще бъде трудно. Сега всичко опира до 2 победи от 3 мача. Просто трябва да се вдигвем и да играем здраво" опита да запази спокойствие треньорът на Детелините Брад Стивънс.

Джейлън Браун вкара 25 точки за Селтикс, които обаче отново загубиха борбата под двата коша с 37-47, което също се оказа важно.