И без лидера си Кауай Ленърд баскетболистите на Торонто продължават с победите, а у дома са почти без грешка.

Тази нощ Раптърс се справиха лесно и със Сакраменто и след 120:105 записаха 10-а поредна домакинска победа. С баланс 21-4 в своята зала канадците са най-добрият домакин в НБА заедно с Милуоки.

Ленърд получи почивка отново и не игра в трети пореден двубой, но неговите съотборници не допуснаха изненада, като контролираха сблъсъка през по-голямата му част и спечелиха за 8-и път в последните 9 мача.

Гардовете Кайл Лаури и Фред ван Влий реализираха по 19 точки, а прогресиращият сериозно през  сезона Паскал Сиакам добави 18. Гостите бяха без важни фигури като ДеАрън Фокс и Неманя Биелица, но се държаха до последните минути на третата четвърт, когато домакините направиха серия от 15:5, откъснаха и в последната част не погледнаха назад.

Така Торонто продължава борбата с Милуоки за №1 в конференцията и Лигата, като в момента е с показатели 36-13, докато Елените са с 34-12 и все още заемат първата позиция.