Ръсел Уестбрук продължава да твори история и тази нощ счупи нов рекорд. Гардът записа 10-и пореден трипъл-дабъл при победата на Оклахома Сити над Портланд със 120:111 и подобри постижението на Уилт Чембърлейн от 1968-а година.

Той завърши с 21 точки, 14 борби и 11 асистенции, като направи 23-ия си трипъл-дабъл за сезона и 127-и в кариерата. В тези мачове загубите за Тъндър са само 23.

„Това е невероятен момент. Знам какво мога, но целта ми е просто когато изляза на паркета да се боря, доколкото мога. Всеки подобен момент за мен е благословия” заяви Уестбрук, който продължава да има средно трипъл-дабъл на мач през сезона.

Той направи историческия момент в последната четвърт, когато асистира за тройка на Пол Джордж, който също завърши с трипъл-дабъл от 47 точки, 12 овладени топки и 10 паса.

Тъндър контролираха двубоя, като на почивката водеха с 19 точки. Трейл Блейзърс се доближи до 5 в края на третата четвърт, но в последната домакините нямаха проблеми и подобриха баланса си до 37-19, докато Портланд е с 33-23.