Стеф Къри наниза 33 точки, а Голдън Стейт не остави шансове на Оклахома Сити, печелейки със 110:88 като гост.

Уориърс бяха отново без Кевин Дюрант, който е с травма в глезена, което разочарова част от феновете на Тъндър, които искаха да освиркат за пореден път бившия си любимец.

По отношение на играта обаче, липсата на крилото не се отрази, защото шампионите взеха контрола върху мача още от началото. Те дръпнаха с 40:27 след първата четвърт, а на почивката вече водеха с 64:46.

През цялото време домакините показаха много слаба стрелба, като успеваемостта им от 32% бе най-ниската през сезона. Ръсел Уестбрук реализира едва 7 точки при 2 от 16 от игра, което означаваше, че победа няма как да бъде постигната.

Клей Томпсън помогна за успеха с 23 точки, а ДеМаркъс Къзънс добави 12, 8 борби и 6 асистенции. С баланс 47-21 Голдън Стейт остава лидер на Запад, но докато Тъндър е 5-и с 42-28, като тимът има 8 загуби в последните си 12 мача.

Останалите резултати: Бостън – Атланта 129:120, Вашингтон – Мемфис 135:128, Ню Орлийнс – Финикс 136:138, Далас – Кливланд 121:116, Сан Антонио – Портланд 108:103 (8-а поредна победа за Спърс, Маккълъм се контузи за Блейзърс), Юта – Бруклин 114:98, Денвър – Индиана 102:100.