Баскетболистите на ЛА Лейкърс бързо забравиха поражението от Орландо и се върнаха на победния път след 124:115 при гостуването си в Хюстън.

ЛеБрон Джеймс се отчете с 31 точки и 12 асистенции, а липсата на Антъни Дейвис за пореден път изобщо не се усети.

„Бяхме много ядосани след поражението в предишния си мач, така че се концентрирахме, защото искахме да започнем силно втората част от сезона и го направихме“ заяви Краля.

Кайл Кузма помогна с 23, а Дани Грийн и Кентевиъс Колдуел-Поуп добавиха по 20 точки за триумфа, който бе изкован в третата четвърт, спечелена с 32:17. Така гостите поведоха, след след като губеха на почивката с 6, а в средата на последния период разликата се вдигна до 110:94 и всичко бе ясно.

Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън реализираха съответно 35 и 34 точки, но това не бе достатъчно и Ракетите загубиха за трети път поред и за 4-и в последните си 5 мача, за да се смъкнат чак до 6-ото място в конференцията с баланс 26-15.

Останалите резултати: Ню Орлийнс – ЛА Клипърс 130:133, Бруклин – Милуоки 97:117, Бостън – Финикс 119:123, Атланта – Детройт 103:136, Ню Йорк – Филаделфия 87:90, Чикаго – Кливланд 118:116, Минесота – Торонто 112:122, Голдън Стейт – Орландо 109:94, Оклахома Сити – Портланд 119:106, Юта – Сакраменто 123:101.