Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук нанизаха о бщо 78 точки, а Хюстън спря серията на Бостън от 7 поредни победи след успех със 116:105.

Гардовете бяха впечатляващи, като Брадата се отчете с 42 точки, което бе най-добпото му постижение от месец насам, а съотборникът му добави 36.

„Мисля, че такова представяне е доста плашещо за съперниците“ коментира Хардън, който наниза 7 тройки и завърши с 9 от 19 стрелба от игра.

Ракетите се откъснаха решаващо в последната четвърт, след като преди това двубоят бе равностоен и те водеха едва с 96:94 по-малко от 6 минути преди края. Последва обаче серия от 20:4, като в продължение на 2 минути и половина Селтикс останаха без точка и това реши всичко.

Така Хюстън подобри баланса си до 34-20, а откакто Майк ДиАнтони започна да залага изцяло на състав без типичен център, показателите са 5-2. Бостън е с 37-16 и остава трети на Изток.

Останалите резултати: Филаделфия – ЛА Клипърс 110:103 (трипъл-дабъл на Бен Симънс 26-12-10), Вашингтон – Чикаго 126:114, Оклахома Сити – Сан Антонио 106:114 (Шпорите спряха серията си от 5 поредни загуби).