ЛеБрон Джеймс постигна трета поредна победа като капитан в новия формат на Мача на Звездите в НБА, след като неговият тим надви тима воден от Янис Антетокумпо със 157:155 в страхотна битка в Чикаго.

Двубоят се проведе в различен формат, който обаче се оказа изключително успешен, защото в последната четвърт интензитета бе като за мач от плейофите. Атрактивните изпълнения естествено не липсваха, но в края на първо място бе желанието за победа.

Всичко започна с пламенна реч на Меджик Джонсън в памет на Дейвид Стърн и Коби Брайънт и изключително изпълнение на Дженифър Хъдзън в тяхна памет. След това рапърът Комън представи по неповторим начин баскетболните традиции и великите играчи от Чикаго, както и двата отбора, които играха с №2 и №24 в чест на Коби и дъщеря му Джиджи.

През първата четвърт хората на ЛеБрон Джеймс доминираха. Кауай Ленърд вкара първите си 4 опита от тройката и общо 5 за периода, спечелен с 53:41.

Във втората обаче, съставът на Янис заигра по-сериозно, затегна защитата и на свой ред отвори разлика, за да стигне до 51:30, като Трей Йънг вкара от центъра със сирената.

Третата част бе изключително оспорвана и завърши наравно, което означаваше, че сумата за благотворителност от нея се прехвърля към последния период, в който на паркета сякаш гледахме мач от плейофите.

Сблъсъци, нарушения в защита и нападение, чадъри, спорни съдийски отсъждания, оспорване от треньорите и страхотна игра в дефанзивен план. Хората на Янис започнаха с преднина от 133:124, което означаваше, че се нуждаят от 24 точки за победа срещу 33 за съперника, който обаче бързо ги настигна.

Драмата беше пълна, тъй като и двата тима направиха серия пропуски. При 156:155 Антъни Дейвис бе фаулиран от Кайл Лаури и застана на линията. Той пропусна при първия си опит, но при втория вкара и така донесе успеха.

За Най-полезен играч и първи носител  на отличието на името на Коби Брайънт бе определен Кауай Ленърд, който бе най-резултатен в мача със своите 30 точки за победителите.

Отбор ЛеБрон – Отбор Янис 157:155
(53:41, 30:51, 41:41, 33:22)

Отбор ЛеБрон: Дейвис 20, Джеймс 23, Ленърд 30, Хардън 11, Дончич 8 (Сабонис 2, Тейтъм 6, Йокич 5, Пол 23, Уестбрук 6, Симънс 17, Букър 6)
Отбор Янис: Антетокумпо 25, Сиакам 15, Ембийд 22, Уокър 23, Йънг 10 (Адебайо 8, Бътлър 4, Мидълтън 5, Инграм 2, Гобер 21, Лаури 13, Мичъл 7)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eSXBikj6d0U" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hvsJAGINDNw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>