ЛеБрон Джеймс се изправи за първи път срещу считания за негов наследник в НБА Зайън Уилямсън и показа, че все още остава на трона.

Краля се отчете с 40 точки и 8 борби, а ЛА Лейкърс победи Ню Орлийнс Пеликанс със 118:109. След това легендата не спести похвалите си за тинейджъра, който завърши с 29 точки отново правейки впечатляващи забивки.

„Той играе невероятен баскетбол и смятам, че ще става все по-добър и по-добър, натрупвайки повече опит. Мисля, че съвременните тенденции в играта са идеални за него. Има много повече свободни пространства, темпото е високо, така че се справя отлично“ заяви Джеймс.

Зайън пропусна първите две срещи между двата тима през сезона, които също бяха загубени. Този път обаче Пеликаните дадоха здрава битка на съперника, който успя да се откъсне едва в последните минути. Резултатът бе 108:104 4 минути до сирената, когато ЛеБрон асистира на Дани Грийн за кош от средно разстояние, а след това сам вкара 4 точки и при 114:104 за гостите нямаше връщане назад.

Антъни Дейвис завърши с 21 точки и 14 борби срещу бившия си тим, за който Брандън Инграм наниза 34. Въпреки загубата с баланс 25-33 Ню Орлийнс продължава да преследва Мемфис (28-29) за 8-ото място на Запад.

Останалите резултати: Индиана – Шарлът 119:80, Торонто – Милуоки 97:108, Чикаго – Оклахома Сити 122:124, Денвър – Детройт 115:98, Портланд – Бостън 106:118 (36 точки за Джейсън Тейтъм), Голдън Стейт – Сакраменто 94:112.