Първенецът Байерн Мюнхен стана шампион на Германия за 25-и път, печелейки трета поредна сребърна салатиера.

Още по темата

Баварците подпечатаха спечелването на титлата "на дивана" пред телевизора, защото тази вечер преследвачът Волфсбург загуби гостуването си на третия Борусия Мьонхенгладбах с 0:1. Макс Крузе стана герой за домакините с гол в последната минута.

Вчера Байерн победи Херта с 1:0 у дома с попадение на Бастиан Швайнщайгер в 80-тата минута и четири кръга преди края е недостижим пред "вълците" в таблицата. Момчетата на Пеп Гуардиола имат 76 точки на сметката си за 30 изиграни шампионатни мача. Волфсбург е втори с 61 пункта.

Любопитното е, че за втори пореден сезон Байерн става шампион след мач с Херта. Миналата година мюнхенци го сториха с успех 3:1 в Берлин още в края на месец март, когато поставиха и рекорд за най-рано спечелена титла.