Майнц сензационно победи Байерн Мюнхен с 2:1 като гост в двубой от междинния 24-и кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Мартин Шмидт откриха резултата при първата си добра акция. Донати центрира в наказателното поле, където Мали се размина с топката, но останалият непокрит Хайро вкара без проблеми.

Шампионите изпитваха сериозни трудности със създаването на опасни атаки и едва в средата на второто полувреме Ариен Робен изравни с изстрел извън наказателното поле. Четири минути преди края Кордоба вцепени лидера в първенството с точен шут извън наказателното поле.

Така беше сложен край на серията на Байерн от 15 победи в 15 домакински мача във всички турнири този сезон, а разликата с втория Борусия Дортмунд (57 точки) стана едва 5 точки дни преди дербито на върха. Майнц е пети с 39 пункта, слагайки края на черната серия от 7 поредни загуби срещу мюнхенци.

Домакините натиснаха още от самото начало пред погледа на бившия си президент Ули Хьонес, който се появи на трибуните за първи път като свободен човек, след като в края на февруари беше освободен след прекарани 21 месеца зад решетките.

Франк Рибери центрира меко в наказателното поле, където Артуро Видал стреля от воле, но вратарят на гостите Кариус се намеси блестящо. Малко след това Хуан Бернат отправи плътен изстрел, Кариус спаси и веднага след това бранител изчисти пред краката на Роберт Левандовски и Кингсли Коман.

В 26-ата минута Майнц сензационно откри резултата при първата си опасна акция. Клеменс подаде на Донати, който напредна отдясно и центрира към далечната греда. Там Хайро беше оставен непокрит и разстреля Нойер отблизо, като преди това Мали се размина с топката, за щастие на гостите.

Попадението вдъхна още по-голямо самочувствие на гостуващия отбор, който действаше отлично организирано и не позволяваше на своя далеч по-именит противник да създаде нещо смислено в предни позиции.

Едва в 43-ата минута Байерн демонстрира някакво отърсване от гола на своя опонент. Ариен Робен заложи на запазената си марка - той получи вдясно, финтира бранител и шутира по диагонала, но покрай левия страничен стълб.

Пет минути след почивката Майнц пропусна 100%-възможност! Юнус Мали получи на добра позиция и върна прекрасно с пета за Клеменс, който остана сам срещу Нойер, но стреля силно и неточно! Байерн отговори със снаряд на Видал, но Кариус улови спокойно.

Беше изминал един час игра, когато Меди Бенатия стреля много неточно с глава при центриране на Рибери в наказателното поле. Малко след това Байерн откри резултата чрез Ариен Робен, който стреля безпощадно с левачката пред дъгата, пращайки топката в долния десен ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/uMOXpVMcVkc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Към края на мача центрирания отдясно на Робен и Рафиня бяха пресечени. След това холандецът опита и прострелно центриране от пряк свободен удар, но никой не засече кълбото в малкия пеналт.

В 86-ата минута Майнц отново вцепени стадион "Алианц Арена". Влезлият като резерва Кордоба получи подаване от Баумгартлингер и стреля прецизно извън наказателното поле, за да прати кълбото в долния десен ъгъл!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/th-MFGrgtFA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Веднага след това Робен стреля силно, но Кариус спаси. В края Байерн опита хаотичен натиск, който не даде нужния резултат. Левандовски стреля с глава в 93-ата минута, но неточно.

Байерн Мюнхен - Майнц 1:2

0:1 Хайро - 26'
1:1 Ариен Робен - 64'
1:2 Джон Кордоба - 86'

Байерн: Нойер, Бенатия, Алаба, Бернат, Рафиня, Видал, Тиаго (Коста - 60'), Рибери, Робен, Коман (Мюлер - 51'), Левандовски

Майнц: Кариус, Балогун, Хак, Бунгерт (Латца - 46'), Донати (Брузински - 73'), Бусман, Клеменс, Баумгартлингер, Фрай, Хайро, Мали (Кордоба - 60')