Шалке игра прилично, но загуби от Байерн Мюнхен с 0:2 в дербито на втория кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Фелтинс Арена".

"Миньорите" вече имат пет поражения в последните си шест домакинства на този противник, губейки общо 11 от последните 13 мача за първенство срещу баварците.

Двата тима бяха напълно равностойни през първото полувреме, в което липсваха чисти голови положения. Роберт Левандовски направи пропуск от сравнително добра позиция, а Коноплянка и Хунтелаар поставиха Нойер под напрежение, но за кратко.

Точно холандецът можеше да открие резултата малко след почивката, но разтресе напречната греда след намеса на Мануел Нойер. Близо четвърт час преди края на мача голмайсторът на първенството Левандовски пропусна на празна врата.

Не след дълго обаче полякът се реваншира и откри резултата след фамозен пас на Хави Мартинес, извел съотборника си сам срещу вратаря. В добавеното време Левандовски записа асистенция за Джошуа Кимих, който се разписа с диагонален изстрел.

Така лидерът Байерн Мюнхен има пълен актив от шест точки, докато Шалке е предпоследен без нито една точка на сметката си.

Шампионите натиснаха още от самото начало и на няколко пъти създадоха смут в наказателното поле на своя опонент, но без да стигнат до голова възможност. Постепенно възпитаниците на Маркус Вайнцирл се успокоиха и също погледнаха в предни позиции.

Леон Горецка засече центриране отляво и отправи хубав удар с глава, но на метри пред голлинията Давид Алаба се намеси и изби. После Йевхен Коноплянка стреля опасно, но се получи рикошет и спечели само корнер.

В средата на първото полувреме Байерн сътвори много добра контраатака отдясно. Томас Мюлер получи по фланга и центрира в пеналта, където Роберт Левандовски отправи шут от движение, но покрай лявата греда.

Малко след това срещата временно беше прекъсната, защото главният съдия Мануел Грефе се контузи и трябваше да получи медицинска помощ.

В 38-ата минута Шалке беше близо до откриване на резултата. Коноплянка нахлу отляво и отправи прострелно центриране, но Нойер изби. Клаас-Ян Хунтелаар опита добавка, но Алаба подложи крака си и помогна на своя вратар.

Малко преди почивката Левандовски стреля високо, а след това центриране на Алаба беше пресечено.

Десетина минути след паузата Хунтелаар беше много близо до попадението. Той стреля мощно извън наказателното поле, но Мануел Нойер спаси с върха на пръстите си и след това кълбото се отби в напречната греда.

Двайсетина минути преди края на редовното време влезлите като резерви Джошуа Кимих, Артуро Видал и Дъглас Коста участваха в много добра комбинация. Чилиецът подаде на Коста, но кариоката би над целта от границата на наказателното поле.

Веднага след това се стигна и до най-големия пропуск в мача. Алаба центрира отляво и на далечната греда Роберт Левандовски бе останал сам срещу вратата. Топката обаче се удари първо в бедрото му и полякът не успя да нанесе точен удар! Последва снаряд на Лам, но в трибуните...

Все пак в 81-ата минута Левандовски изкупи греха си и реализира четвъртия си си гол този сезон. Той беше намерен с изкусен скрит пас от Хави Мартинес, при който топката мина покрай трима играчи на Шалке. Полякът излезе сам срещу Ферман и го разстреля.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4s6n1v" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4s6n1v_robert-lewandowski-goal-schalke-0-1-bayern-munich-09-09-2016_sport" target="_blank">Robert Lewandowski Goal - Schalke 0-1 Bayern...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/fotlive" target="_blank">fotlive</a></i>

В 89-ата минута дойде времето за още един невероятен пропуск на Левандовски. Той отново се озова на изгодна позиция, но шутира доста покрай дясната греда по земя.

Във втората минута на добавеното време Байерн контраатакува. Левандовски беше намерен в центъра, напредна и подаде за Кимих, който се разписа с прецизен диагонален изстрел. Това е и първият гол на младока в Бундеслигата, дни след първия му официален гол за Германия.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Jm9LuuyVB_k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Шалке - Байерн Мюнхен 0:2

0:1 Роберт Левандовски - 81'

0:2 Джошуа Кимих - 92'

Шалке: Ферман, Налдо, Настасич, Хьоведес, Баба, Стамбули (Колашинац - 86'), Бенталеб, Горецка, Коноплянка (Емболо - 55'), Чупо-Мотинг, Хунтелаар (Майер - 67')

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Мартинес, Алаба, Лам, Алонсо (Видал - 61'), Тиаго Алкантара, Ренато Санчес (Кимих - 71'), Рибери (Коста - 61'), Мюлер, Левандовски