Байерн Мюнхен спечели убедително втората си лятна контрола, надигравайки аматьорския Ерланген-Брук  с 9:1. С по два гола се отчетоха Франк Евина, Кингсли Коман и Марко Хингерл.

Останалите попадения за германския шампион бяха дело на Марко Фридл, Михаел Щрайн и Рафаел Обермайер, а Марио Фот реализира почетния гол Ерланген-Брук в 85-ата минута.

В самото начало Байерн позволи на надъхания си противник да вземе инициативата, но постепенно момчетата на Карло Анчелоти поеха контрола, благодарение на опитните Матс Хумелс, Хави Мартинес, Хуан Бернат, Коман и Томас Мюлер.

На почивката Байерн водеше без проблеми с 5:0, на почивката Карлето направи куп промени. В понеделник към заниманията на отбора се включват националните състезатели, а следващата събота Байерн ще участва на турнира Телеком Къп в Мьонхенгладбах.

Съставът на Байерн от днес: Щарке (Хофман - 46'), Хумелс (Май - 46'), Мартинес (Файн - 60'), Тюркалези (Обермайер - 60'), Бернат (Кьон - 46'), Пантович (Тарнат - 46'), Фридл, Коман (Хингерл - 60'), Мюлер (Винцхаймер - 60'), Тилман (Щрайн - 46'), Евина