Байерн Мюнхен победи смелия Вердер Бремен с 4:2 в зрелищен двубой от 19-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена". Това е 15-о поредно поражение на северняците срещу най-успешния германски клуб в елита.

"Бременските музиканти" изненадващо откриха резултата чрез Жером Гондорф, но пет минути преди почивката Томас Мюлер изравни при първия точен дар на баварците в мача.

Роберт Левандовски не пропусна да вкара на един от любимите си съперници, реализирайки с глава в средата на второто полувреме. Четвърт час преди края на редовното време обаче Никлас Зюле си заби автогол с.. корем!

Радостта на гостите продължи само две минути, защото Левандовски отново отбеляза с глава, засичайки центрирането на Мюлер. Световният шампион пък ознаменува силния си мач също с втори гол в 84-ата минута, получавайки разкошно подаване от Хамес.

Така Байерн Мюнхен събра 47 точки на върха и води с цели 16 на преследвачите. Вердер остава на 16-а позиция с актив от 16 пункта.

Домакините натиснаха още в самото начало, но в седмата минута Вердер беше изключително близо до откриване на резултата. Макс Крузе засече с глава в наказателното поле и топката се отби в десния страничен стълб, след което излезе в аут.

Удар на Томас Мюлер беше блокиран, а след това Роберт Левандовски стреля горе с глава, след като не осъществи най-добрия контакт с кълбото. На отсрещната врата пък снаряд на Златко Юнузович профуча покрай целта.

В 25-ата минута Вердер изненадващо откри резултата след много добра акция. Мактс Крузе пусна страхотен скрит пас за Жером Гондорф, който чукна майсторски покрай Улрайх и прати топката в долния ляв ъгъл.

Байерн се втурна веднага напред, но така и можеше да създаде голово положение. Включилият се в атака Никлас Зюле би мощно, но в тялото на бранител, а гостите действаха смело и при всяка една възможност поглеждаха в предни позиции.

Пет минути преди почивката шампионите все пак изравниха резултата след фирмено изпълнение - Джером Боатенг хвърли разкошен дълъг пас в наказателното поле, където Томас Мюлер спря на гърди и разстреля Павленка отблизо, като това беше първият точен удар за баварците в мача.

В началото на второто полувреме шут на Гондорф се оказа неточен, след което домакините притиснаха своя опонент. Левандовски би покрай целта, а след това Артуро Видал накара Павленка да боксира. Включилият се напред Джером Боатенг също опита късмета си, но без успех.

В средата на втората част Байерн сътвори пълен обрат, благодарение на голмайстора в първенството Роберт Левандовски. Той реализира 16-ия си гол, засичайки с глава центрирането на Хамес от корнер.

Баварците проспаха стандартна ситуация малко след това, когато влезлият на почивката Гебре Селасие стреля леко високо с глава. На отсрещната врата тупалка на Рибери срещна бранител, като малко преди това Левандовски беше отказан от Павленка при паса на французина.

Четвърт час преди края на редовното време заплашеният от изпадане Вердер сензационно успя да изравни резултата. Никлас Зюле не беше заел добра позиция при изпълнение на корнер и си вкара куриозен автогол с корем...

Радостта на гостите беше твърде кратка, защото само две минути след това обичайният заподозрян Роберт Левандовски отново вкара с глава, засичайки центрирането на Мюлер около точката на дузпата. Секунди след това полякът беше заменен от новото попълнение Сандро Вагнер.

В 84-ата минута Хамес Родригес "хвърли" фантастичен пас с копване за Томас Мюлер, който остана сам срещу вратаря и нямаше как да сбърка, вкарвайки втория си гол в двубоя.

Байерн Мюнхен - Вердер Бремен 4:2
0:1 Жером Гондорф - 25'
1:1 Томас Мюлер - 41'
2:1 Роберт Левандовски - 63'
2:2 Никлас Зюле - 74', автогол
3:2 Роберт Левандовски - 76'
4:2 Томас Мюлер - 84'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Зюле, Боатенг, Бернат, Кимих, Мартинес (Видал - 58'), Мюлер, Хамес, Рибери, Робен (Коман - 58'), Левандовски (Вагнер - 77')

Вердер Бремен: Павленка, Мойзандер, Великович, Бауер (Гебре Селасие - 46'), Аугустинсон, Баргфреде (Белфодил - 80'), Егещайн, Гондорф (Кайнц - 73'), Юнузович, Дилейни, Крузе