В Мюнхен още не могат да забравят днешната дата, защото преди точно пет години Байерн разфасова смятания за най-добър отбор през този век Барселона с категоричното 4:0 на стадион "Алианц Арена".

Двата колоса се изправиха един срещу друг в първи полуфинален мач на Шампионската лига, като Лео Меси и компания определено бяха сочени за фаворит.

Барса бе спечелил турнира два пъти в предходните четири сезона и минаваше за фаворит на букмейкърите. Воденият от Юп Хайнкес състав обаче беше на друго мнение и вкара четири безответни гола.

Томас Мюлер откри резултата с глава в средата на първата част, а малко след почивката Марио Гомес удвои. Ариен Робен покачи на 3:0 в 73-ата минута, а по-късно Мюлер реализира второто си попадение.

Баварците не се спряха и в реванша, където набързо разглобиха противника, постигайки стряскаща победа с 3:0 на стадион "Ноу Камп", за да победят Борусия Дортмунд с 2:1 на финала по пътя към първия требъл в клубната история.