Байерн Мюнхен победи Кьолн с 3:1 като гост в протоколен, но много атрактивен мач от 33-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "РайнЕнерги Щадион".

"Козлите" показаха голямо самочувствие през първото полувреме и бяха по-добрият отбор, получавайки и съдействие от намалилия оборотите Байерн. Шампионите се оказаха назад в резултата след половин час игра, когато Никлас Зюле вкара третия си автогол за сезона.

След почивката обаче баварците заиграха в типичния си стил и в рамките на две минути сътвориха пълен обрат след попадение на Хамес Родригес и Роберт Левандовски. В 78-ата минута Корентен толисо сложи точка на спора.

Изпадналият Кьолн остана с 22 точки на сметката си, докато шампионите вече имат 84 пункта.

Домакините стартираха много по-дейно и още в самото начало Тероде беше изведен на добра позиция, но Свен Улрайх спаси удара му. Малко след това последва центриране към Тероде, но неговият удар с глава беше доста неточен, а зад него напълно непокрит дебнеше Кристиан Клеменс.

"Козлите" продължаваха да бъдат много по-опасни и десетина минути след началото защитната линия не успя да покрие засадата, което позволи на Симон Цолер да излезе сам срещу Улрайх. Той можеше и да подаде на свободния Тероде, но реши да завършва сам и изпусна идеалната възможност, пращайки кълбото в аут.

В средата на първата част се стигна и до най-чистото положение в мача след нова много бърза контраатака на домакините. Този път Марсел Рисе получи топката, навлезе и финтира защитник, но мощният му удар с левия крак мина малко над целта. При една от редките акции на гостите удар на Левандовски беше спасен от Тимо Хорн.

Преди да изтече половин час игра Кьолн поведе с автогол на съперника. Хамес загуби топката около аутлинията и Клеменс центрира в наказателното поле. Цолер докосна кълбото съвсем леко, което обърка Никлас Зюле и снажният бранител на Байерн си вкара автогол след намесата на страничната греда.

Към края на първото полувреме Томас Мюлер и Роберт Левандовски имаха своите възможности, но и в двата случая вратарят Тимо Хорн се намеси блестящо.

Десетина минути след почивката се откри много добра възможност пред Левандовски, след като няколко играчи се разминаха с топката в наказателното поле. Полякът обаче стреля право в обсега на Хорн, спасил с крак.

Логичното се случи в 59-ата минута, в която Хамес Родригес изравни. Той получи подаване с глава от Томас Мюлер след центриране на Рафиня и в малкото наказателно поле стреля от движение, за да намери долния десен ъгъл.

Не бяха изминали и две минути, когато Байерн сътвори пълен обрат, а в основата отново бяха Рафиня и Мюлер. Германецът получи от кариоката и от паднала позиция върна за Роберт Левандовски, вкарал без проблеми в левия ъгъл.

В 78-ата минута Хамес Родригес записа и асистенция. Той центрира към границата на малкия пеналт, където Корентен Толисо зае най-добра позиция и реализира с глава.

Бившият нападател на баварците Клаудио Писаро можеше да се разпише малко след влизането си на терена, но неговият удар с левия крак мина покрай страничната греда. В 88-ата минута перуанецът имаше основателни претенции за дузпа, но съдийката Бибиана Щайнхаус отсъди само корнер след спасяването на Улрайх.

Кьолн - Байерн Мюнхен 1:3

1:0 Никлас Зюле - 30', автогол
1:1 Хамес Родригес - 59'
1:2 Роберт Левандовски - 61'
1:3 Корентен Толисо - 78'

Кьолн: Тимо Хорн, Хайнц, Маро, Янес-Килиан Хорн, Рисе, Козиело, Хьогер, Хектор, Клеменс (Йоич - 82'), Цолер (Кордоба - 71'), Тероде (Писаро - 80')

Байерн Мюнхен: Улрайх, Зюле, Хумелс, Рафиня, Кимих, Мартинес, Руди, Хамес, Мюлер (Толисо - 74'), Евина (Тиаго - 46'), Левандовски (Вагнер - 77')