Байерн (Мюнхен) постигна лесна домакинска победа с 6:0 срещу Майнц на своя "Алианц Арена" в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

Баварците започнаха шеметно мача и още в 3-ата минута Левандовски откри резултата в тяхна полза. В 33-ата Хамес удвои аванса на тима от Мюнхен и така "уби" каквато и да е интрига в този мач. За класическия резултат точен бе Коман, който се разписа в 39-ата минута.

В 51-ата и 55-ата минути Хамес вкара два гола и оформи първия си хеттрик от години насам и първи с екипа на германския тим. В 70-ата минута канадецът Алфонсо Дейвис записа първия си гол с екипа на тима и на практика оформи крайния резултат.

След този мач отбортът от Мюнхен е лидер в класирането с актив от  60 точки, колкото има и Борусия (Дортмунд).

Отборът на Майнц пък е 13-и в класирането с 30 пункта.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за тима от Мюнхен и още в 3-ата минута домакините стигнаха до така желаното ранно попадение. Алаба центрира в наказателното поле, а Левандовски с крак успя да засече топката в мрежата пред вратарското поле.

През следващите минути на терена имаше само един отбор и това бяха баварците, които диктуваха събитията на терена, а второто попадение не закъсня толкова много и в 33-ата минута Хамес също записа името си сред голмайсторите.

Той бе точен с удар от точката на дузпата и удвои аванса на тима си в резултата. Шест минути след второто попадение Байерн стигна и до трети гол. С фантастичен удар от границата на наказателното поле Коман разпечата противниковия страж.

До почивката нямаше повече попадения, но след това Байерн продължи да държи високо ниво.

С удар преди границата на наказателното поле в 51-ата минута Хамес вкара втория си гол в срещата и увеличи още повече преднината на гранда от Мюнхен.

Колумбиецът продължи да блести на терена и пет минути след това оформи своя хеттрик с екипа на баварския тим. Останал сам срещу вратаря той успя да го прехвърли по много елегантен начин.

В 70-ата минута младият канадец Алфонсо Дейвис оформи крайния резултат след удар от близка дистанция, а до самия край нямаше повече попадения.

БАЙЕРН - МАЙНЦ 6:0
1:0 Левандовски 3