Две емблематични фигури за българския спорт е поканил Благой Иванов-Багата на мача от ММА кариерата си, който ще се играе пред най-голяма публика. Футболната легенда Христо Стоичков и един от символите на борбата ни Валентин Йорданов, се очаква да присъстват на галавечер №238 на най-авторитетната верига в смесените бойни изкуства UFC, която ще се проведе на 8 юни в Чикаго, съобщава "24 часа".
В нея Багата ще премери сили с австралиеца Тай Туиваса, който е известен с прозвището Бам Бам. Битките в клетка във Ветровития град ще се състоят в прочутата зала “Юнайтед център”. В нея играят мачовете си от NBA и NHL Чикаго Булс и Чикаго Блекхоукс. Арената, в която се е вихрил най-великият баскетболист - Майкъл Джордан, е с капацитет за малко над 20 000 зрители.
За предстоящите битки в октагона обаче той ще е над 24 000, тъй като освен по трибуните публика ще има и под тях около клетката в центъра на залата. Билетите за галавечерта в Чикаго бяха пуснати в продажба на 5 април. Те се харчат много добре и залата със сигурност ще бъде пълна. Очаква се в нея да има много българи, тъй като в региона живеят доста наши преселници.
Присъствие на единствения ни носител на “Златната топка” и трофея в КЕШ Стоичков и на олимпийския и седемкратен световен шампион Вальо Йорданов пък би нажежило още повече техните емоции при подкрепата за Багата. Това би дало допълнителни сили на Иванов, който след мачовете си винаги се намята с родния флаг и благодари на нашите привърженици в залата и на тези в родината.
Иванов продължава подготовката си за сблъсъка с Бам Бам в Лас Вегас. Главният му треньор Хавиер Мендес се завърна в САЩ, след като бе в Русия заради ангажимент с местната звезда Хабиб Нурмагомедов. Багата ще замине за Чикаго в началото на юни. До момента българинът има 17 победи и 2 загуби на ММА ринга. Туиваса е с 8 успеха и 1 поражение.








"София прайд" и "Шествието за семейството" изпълниха улиците на столицата (СНИМКИ)
Кутев: Не искаме да слагаме тавани на цените, мерките ни са най-пазарните
Катастрофа със загинал затвори пътя Казанлък-Габрово в района на град Шипка
Антон Кутев: Нашата цел е да извадим държавата от този свръхдефицит
Нова ера в енергетиката: заработи първият в света голям водороден двигател
Тежка катастрофа край Шипка: един загинал и двама ранени при сблъсък на мотори и автомобил
"Фидес" преизбра Орбан за лидер
Шефът на НАТО изненада с избора на лична кола
Не всичко е електричество - Skoda готви нов Karoq с ДВГ
Новият регламент за накладките изправя Европа пред сериозен проблем
Льо Ман: Какво трябва да знаете за най-великото автомобилно състезание?
Даниел Кормие: Алекс Перейра ще получи 10 милиона долара за UFC White House
Дъжд и гръмотевици заплашват UFC White House
Израел Адесаня застана зад Алекс Перейра преди историческия шанс в тежка категория
Слави Бинев на работна закуска с шефа на Европейския Олимпийски Комитет
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар