Кризата в Борусия Дортмунд става все по-дълбока. Жълто-черните загубиха у дома с 0:1 от Хановер. Това беше четвърто поредно поражение за Борусия в бундеслигата, като отбора няма победа в последните 6 кръга. В тях тима на Юрген Клоп има 5 загуби и едно равенство - 2:2 с Щутгарт.
Борусия пропиля половин дузина голови положения пред вратата на Хановер. В средата на второто полувреме гостите вкараха победния гол. Разписа се японеца Кийотаке директно от фаул.
Хановер сложи край на серията от 3 поредни загуби и има 13 точки в актива си, за да се изкачи на 7-а позиция. Борусия Дортмунд остава със 7 точки точно над зоната на изпадащите на 15-о място.
За Дортмунд тези четири поредни загуби в първенството са най-лошата серия от 2000 г. насам. Тогава отбора регистрира 6 поражения поред.
Борусия Дортмунд се справя отлично в Шампионската лига, където вече има 3 поредни победи, но в първенството нещата не стоят добре за играчите на Юрген Клоп. Жълто-черните загубиха четири от последните пет мача играни в събота.
Борусия Дортмунд загуби последните 3 мача в първенството и има общо пет поражения, за да застане на 14-ото място в класирането точно над зоната на изпадащите. Играчите на Клоп вече са на 13 точки зад лидера Байерн.
Хановер обаче не се представя по-добре. Отборът има четири загуби в последните 5 кръга.
Клоп направи рокади в състава. След като Сократис игра ляв защитник срещу Галатасарай, сега на позицията се завърна Ерик Дурм, който бе възстановен. Адриан Рамос водеше атаката, а Чиро Имобиле и Шинджи Кагава останаха на пейката.
Първият шанс бе за Хановер. Бившият играч на Борусия Битенкорт стреля от воле след като Станкевичус хвърли тъч. Хубавият удар обаче не попадна в целта.
Борусия веднага отвърна. Ройс обърна посоката на атаката надясно към Пишчек, който подаде на Михтарян. Арменецът нагласи топката на левия си крак и стреля по земята към далечния ъгъл. Цилер обаче реагира добре и избив в корнер.
Атаките на Борусия ставаха все по-опасни. Ройс проби и подаде успоренно на вратата. Гюлселам обаче се хвърли и успя да отклони топката, която за малко не спря в собствената му врата.
Вратарят Цилер след това направи изумително спасяване. Ройс центрира от ъглов удар и Матс Хумелс засече топката с глава. Цилер се хвърли и успя да избие топката, която след това се отклони в напречната греда.
Доминацията на Борусия ставаше все по-голяма с течение на времето. В 39-ата минута Ройс проби отдясно и подаде към Обемеянг. Нападателят обаче нямаше възможност да стреля и върна топката към Ройс. Немският национал веднага стреля, но не уцели вратата.
На почивката нямаше голове и имаше само 2 точни удара за домакините и нито един за гостите.
След паузата Борусия продължи да атакува. Михтарян подаде надясно към Рамос, който не можа да стреля, но топката отиде у Ройс, който имаше пространство. Ударът му в далечния ъгъл изглеждаше, че ще завърши с гол, но топката облиза гредата и излезе.
Напрежението се покачи, когато Михтарян и Шмидебах се сдърпаха при едно единоборство. Арменецът реагира на нарушението на съперника и трима души получиха жълти картони.
Вратарят на Хановер Цилер спасяваше положение след положение. Този път Пишчек получи пространство отдясно и центрира. Обемеянг опита да овладее, но топката остана зад него. Ройс стреля, но вратаря се хвърли и с пръсти успя да избие.
Проблемите на Дортмунд в атака бяха ясни още от предишните кръгове, но трудностите станаха още повече, когато Хановер поведе. Хироши Кийотаке бе автор на гола. Японецът изпълни прекрасно пряк-свободен удар с десния крак и прати топката в ъгъла.
Хановер изведнъж стана опасен. Хоселу подаде зад защитата за Кийотаке, който стреля веднага. Ударът му беше във Вайденфелер и стража успя да избие. Веднага след това отново Хоселу бе близо до гол. Испанецът се измъкна от Хумелс и стреля ниско. Вайденфелер обаче изби с крак. Хоселу опита добавка, но не уцели вратата.
Дурм центрира отляво с десния крак, но топката мина над Ройс, за да попадне в Рамос. Нападателят успя да насочи удар с глава, но не уцели вратата.
Пишчек опита да подари попадение на Хановер с един пас назад към Вайденхелер. Наложи се вратаря да се хвърля с шпагат в краката на Битенкорт, а след това Пишчек успя да изчисти.
Хановер поиска и дузпа малко преди кая. Битенкорт проби отляво и стигна до аутлинията, откъдето върна назад към Бриан. Французинът обаче бе изпреварен от Сократис, но топката се удари в ръката на защитника на Борусия. Сигнал от рефера не се получи.
В края на срещата гостите останаха с човек по-малко. Гюлселам бе изгонен за втори жълт картон.
БОРУСИЯ Д - ХАНОВЕР 1:0
0:1 Кийотаке 62
Ч.к. Гюлселам (Хановер) 89
БОРУСИЯ Д: Вайденфелер, Дурм (77 Сократис), Суботич, Хумелс, Пишчек, Бендер, Ройс, Гюндоган (66 Кагава), Михтарян, Рамос (77 Имобиле)
ХАНОВЕР: Цилер, Станкевичус (73 Хирш), Марсело, Фелипе, Шулц, Кийотаке (73 Собиех), Битенкорт, Гюлселам, Шмидебах, Бриан (90 Шлаударф), Хоселу







Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар22:51 | 6 ное 2014 г.
22:29 | 27 окт 2014 г.
20:27 | 26 окт 2014 г.
00:37 | 26 окт 2014 г.
00:08 | 26 окт 2014 г.
21:51 | 25 окт 2014 г.
20:15 | 25 окт 2014 г.
20:08 | 25 окт 2014 г.
20:05 | 25 окт 2014 г.
19:57 | 25 окт 2014 г.
Напиши коментар