Абсолютният дебютант РазенБалшпорт Лайпциг сензационно удари Борусия Дортмунд с 1:0 в мач от втория кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Ред Бул Арена".

Германският вицешампион беше по-добър през първото полувреме, но не успя да стигне до чиста голова възможност. Андре Шюрле беше сред най-дейните, като той нацели напречната греда към края на мача.

В 89-ата минута Лайпциг наказа своя противник чрез двете си резерви Кейта и Бърк, като първият се разписа отблизо. По този начин новаците събраха четири точки и се изкачиха на пето място в класирането, докато Борусия е на осма позиция с три пункта.

Момчетата на Томас Тухел започнаха по-дейно и още в седмата минута Андре Шюрле успя да шутира от трудна позиция, но спечели само корнер. Много деен от първите минути беше и Марио Гьотце, който направи своя официален дебют след завръщането си в клуба през лятото.

Последваха доста скучни минути, в които и двата отбора разиграваха спокойно и не успяваха да се застрашат. Вернер стреля към вратата на Бюрки след подаване на Кайзер в средата на първото полувреме, но Роман улови спокойно.

Точно изтичаше половин час игра, когато Андре Шюрле беше много близо до откриване на резултата. Той завърши добра комбинация на своя отбор, но топката профуча покрай десния страничен стълб. Към края на първото полувреме Забитцер и Роде отправиха неточни удари, а Кастро изби центриране от фаул на Кайзер.

След почивката и двата отбора видимо свалиха оборотите и нивото им беше по-ниско от показаното през първото полувреме. Преди да изтече час игра Компер стреля с глава, но прекалено високо.

Играта на "жълто-черните" през второто полувреме изобщо не се получаваха и тимът не успяваше да създаде нито една опасна акция. Едва след влизането на Осман Дембеле играта се изостри, но Пишчек не намери свой съотборник след хубав пас на младока.

В 78-ата минута Вернер стреля мощно, но Роман Бюрки успя да отрази. След това Герейро изчисти от голлинията, спирайки удар на Халстенберг.

Пет минути след това Пишчек подаде на Шюрле, който преодоля защитник и нанесе топовен снаряд с левия крак, но топката облиза напречната греда и излезе в аут!

В 89-ата минута Лайпциг наказа пасивността на своя противник благодарение на двете си резерви Кейта и Бърк. Последният центрира отдясно и тъмнокожият нападател прати топката в горния десен ъгъл.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4suzmh" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4suzmh_naby-keita-goal-hd-rb-leipzig-1-0-borussia-dortmund-10-09-2016-hd_sport" target="_blank">Naby Keita Goal HD - RB Leipzig 1-0 Borussia...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/eurofoot4" target="_blank">eurofoot4</a></i>

РазенБалшпорт Лайпциг - Борусия Дортмунд 1:0

1:0 Наби Кейта - 89'

РБ Лайпциг: Гулачи, Орбан, Компер, Клостерман, Халстенберг, Илзанкер, Деме, Кайзер (Кейта - 84'), Забитцер (Форсберг - 64'), Вернер, Поулсен (Бърк - 69')

Борусия Дортмунд: Бюрки, Бартра, Сократис, Пишчек, Шмелцер, Роде, Вайгъл, Кастро (Дембеле - 71'), Гьотце (Герейро - 71'), Шюрле, Обамеянг (Рамос - 85')