Борусия Дортмунд - Аталанта, първи 1/16-финален двубой в Лига Европа. Стадион "Сигнал Идуна Парк", 20.00 часа българско време.
Групата на Борусия Дортмунд:
Вратари: Бюрки, Вайденфелер
Защитници: Сократис, Топрак, Загаду, Шмелцер, Толян, Пишчек
Полузащитници: Вайгъл, Шахин, Дахуд, Кастро, Гьотце, Кагава, Пулишич
Нападатели: Исак, Шюрле, Ройс, Батшуай
Контузени: Дурм, Ярмоленко, Санчо, Герейро
Назад с подготовката: Роде, Филип
Гледайте двубоя на живо в интернет ТУК!
Прогноза на Gol.bg:
Борусия е фаворит на хартия срещу четвъртия от миналия сезон Аталанта, който обаче е с шестата най-добра отбрана в Серия А, а и само шест отбора са вкарали повече голове в първенството.
Двата отбора нямат нито един официален мач един срещу друг до момента, но пък играха контрола през лятото, когато бергамаските спечелиха изненадващо с 1:0, макар да отстъпваха инициативата.
Дортмунд има традиции с мачовете срещу отбори от Ботуша на европейската сцена, защото тимът е играл най-често именно срещу италиански съперници. На елиминационна фаза вестфалци имат три успеха, отпадали са цели седем пъти.
Аталанта спечели с лекота група Е на Лига Европа, където не допусна поражение в компанията на Лион, Евертън и Аполон. В същото време рурци взеха само две точки в Шампионската лига срещу Реал Мадрид, Тотнъм и АПОЕЛ, губейки три от последните си четири домакинства в Европа.
Дортмунд няма победа на Стария континент от цели осем мача, в които е допуснал срамните шест поражения. В общия си баланс срещу италианци Борусия има 10 победи и 17 загуби. Аталанта е играл само през сезон 1990/91 срещу германци, когато в трети кръг елиминира Кьолн с общ резултат 2:1 за Купата на УЕФА.
Внимание: в петия кръг от груповата фаза Аталанта съсипа Евертън насред неговия "Гудисън Парк" с гръмкото 5:1 и един от четирите отбора, който не загуби нито веднъж този сезон в турнира. Все пак е за отбелязване, че италианският клуб спечели само две от последните си 12 гостувания в Европа, допускайки пет поражения.
Германците без съмнение са фаворит за победата тази вечер с оглед на офанзивната си мощ, но поредицата от комични изяви на вратаря Бюрки и на смехотворната защита пред него със сигурност ще остави прилични шансове на гостите за реванша.
Резултат: Борусия Дортмунд - Аталанта 2:1







Намериха мъртъв във Варшава руски опозиционер с политическо убежище
На "Капитан Андреево" откриха 45 бойни пистолета, укрити в камион от Турция
Макарони на фурна с кайма, доматено пюре и сирена - семейна рецепта
Предложиха Нешка Робева за орден "Стара планина", МС решава днес
Илин Димитров за "Евровизия": Целта е да покажем България в най-добрия ѝ вид
Жестоко убийство в Съединение, трупът разфасован и престоял в чувал
България и Кипър под прицел: Иран обмисля удари по военни цели в Европа
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Погребан от земетресение Mercedes 280 TE беше продаден 252 000 долара
Какво означава грешка P0744?
Toyota разпродаде суперколата си още преди да я покаже
Джо Роуган посъветва Ислам Махачев да се върне в лека категория
Арман Царукян: UFC ми гарантира битка за титлата при победа над Маурисио Руфи
Шон Брейди и Габриел Бонфим ще оглавят UFC събитие през ноември
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: Залата ми помага да се справя с менталното напрежение! Тайната е в баланса! (ВИДЕО)
Какво е кръвосъсирването и защо е толкова важно?
Антиоксидант според нуждите: персонален подход към дълголетието
Синдром на Кулен-де Врис – когато липсва едно функциониращо копие на гена KANSL1
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Коментари
Напиши коментар14:30 | 16 фев 2018 г.
11:46 | 15 фев 2018 г.
09:21 | 15 фев 2018 г.
Напиши коментар