Олимпийският шампион на 4 х 400 метра от 2000 година Енефиок Удо-Обонг смята, че най-бързият човек на 100 и 200 метра в историята Юсейн Болт ще бъде успешен футболист.
Както е известно, ямаецът проведе занимания с Борусия Дортмунд и силно се надява, че може да получи професионален договор.
"Болт е спортист, който достигна най-високото ниво в кариерата си и затова търси ново предизвикателство. Преди да доминира на 100 метра той тичаше на 400 и 200 метра", коментира нигериецът пред Goal.com.
"Юсейн винаги е обичал новите предизвикателства и ги покоряваше. Няма да му е трудно да бъде футболист. Навярно няма да е като Кристиано Роналдо, но със сигурност ще скъси пътя, по който ще достигне професионалния футбол в следващите 3-4 години."
"Тренировките ще са по-леки за него, защото в индивидуалните спортове заниманията са по-тежки, отколкото в отборните. Един от проблемите, които той може да срещне е по отношение на фитнеса за мачовете и игровите ситуации, защото се учиш на футбол в ранна детска възраст или около на 20 години. Той има умения, затова навярно ще стане добър футболист", добави африканецът.








Хороскоп за 3 юли 2026: Добри новини за Овните, важен ден за Стрелците
Рецепта за класическа домашна лимонада
От кой месец можем да водим бебето на плаж?
Подправки, които можете да гледате на балкона
5 напитки за разхлаждане в летните жеги
Тенденции при педикюрите за юли
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
Гасиев стана пълноправен световен шампион на WBA – на негово място можеше да бъде Кубрат Пулев
Мирно срещу Лукеи и Дегир срещу Бен Мабрук в резервните битки в SENSHI Grand Prix
Федерацията покани националите по класическа борба на лагер
Нейтън Кук преди SENSHI 32: Искам да се бия срещу най-добрите бойци
10 признака, че тялото ни има нужда от повече почивка
Александровска стартира безплатен скрининг за хора с наднормено тегло и затлъстяване
Яйчниците остават активни и след менопаузата
Дифузен В-едроклетъчен лимфом – най-честият агресивен лимфом
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар