Борусия (Дортмунд) допусна доста неочаквана грешка на своя "Сигнал Идуна Парк" и не успя да победи Вердер (Бремен).

Това стана в среща от 6-ия кръг на германската Бундеслига, която завърши при равенство 2:2 за което определено домакините могат да съжаляват.

След този мач рурците са на 7-ата позиция в класирането с актив от 11 точки и това е трето поредно реми за отбора във всички турнири.

"Бременските музиканти" пък са на 10-ата позиция с едва 7 пункта.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за гостуващия тим и още в 7-ата минута Вердер стигна до попадение и откри резултата в своя полза.

Рашица се възползва от хубаво подаване на Класен в наказателното поле, а след това овладя топката и с прекрасен удар от въздуха матира Бюрки.

Секунди след това Дортмунд изравни. Пишчек центрира за Гьотце, който с глава не даде никакви шансове на противниковия вратар да реагира.

Последва силен натиск на домакините и в 41-ата минута обратът стана пълен в полза на Дортмунд.

Азар центрира прекрасно към далечната греда и Ройс с глава плонжира, за да даде аванс на тима си.

Все пак обаче след почивката гостите стигнаха до изравнителен гол и задържаха ремито до самия край.

Фридел от близка дистанция след изпълнение на корнер довкара топката в мрежата, в 55-ата минута и така донесе точката на тима си.

Борусия (Дортмунд) - Вердер 2:2