Борусия Дортмунд разби с 4:0 у дома Айнтрахт Франкфурт и подобри рекорда на Байерн Мюнхен и Хамбургер за брой голове в първите 22 кръга от сезона в Бундеслигата - 63. Хората на Люсиен Фавър не оставиха никакво съмнение в по-високата си класа и след голове на Лукаш Пишчек (33), Джейдън Санчо (50), Ерлинг Холанд (54) и Рафаел Герейро (74) стигнаха до убедителния си успех.

С него Борусия поне временно се изкачи на второто място в класирането с 42 точки, колкото има и Лайпциг, на една зад Байерн Мюнхен. И двата отбора обаче имат мач по-малко. Айнтрахт е на 9-та позиция с 28 точки.

Домакините започнаха много силно срещата и още в 10-та минута Рафаел Герейро разтресе гредата след добро изпълнение на свободен удар. Малко след това “жълто-черните” искаха дузпа за нарушение в наказателното поле на гостите, но сигнал не последва.

Натискът на вествалци продължи и даде най-накрая резултат в 33-та минута. Много активният Ашраф Хакими проби по дясното крило, влезе в наказателното поле и върна към границата на наказателното поле, където бе Лукаш Пишчек. Полякът стреля премерено и не остави никакви шансове на стража на Айнтрахт за 1:0. Това бе първи негов гол за Дортмунд след повече от две години.

Борусия реши на практика всичко пет минути след подновяването на играта. Аксел Витсел разсече защитата на гостите с хубаво подаване към Джейдън Санчо. Англичанинът финтира защитник и с хубав удар в близкия ъгъл реализира за 2:0. Това бе 13-ти гол на Санчо в Бундеслигата този сезон, повече отколкото реализира през целия минал. Техничарят има и 13 асистенции.

След още 4 минути Ерлинг Холанд също записа дежурното си попадение. Младият норвежец показа страхотно движение без топка, измъкна се от защитник и на празна врата засече хубавото подаване на Хакими за 3:0. Това бе девети гол на Холанд в шестия му мач за “жълто-черните” или 8-ми в петте му мача в Бундеслигата. Така таранът реализира за новия си отбор на всеки 40 минути.

Резултатът успокои Борусия, но хората на Люсиен Фавър не спираше да се забавлява. Хакими без малко да увенчае страхотната си игра с гол в 69-та минута. Мароканецът стреля мощно от средно разстояние, но топката мина на сантиметри от гредата. И въпреки това Хакими ознаменува раждането на първородния си син с прекрасно представяне. Далеч по-точен мерник показа Рафаел Герейро. Португалецът проби от центъра и от границата на наказателното поле забоде топката в далечния долен ъгъл след прекрасно премерен шут.

До края Дортмунд контролираше играта и удържа убедителната си преднина.

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 4:0

1:0 Лукаш Пишчек 33'

2:0 Джейдън Санчо 50'

3:0 Ерлинг Холанд 54'

4:0 Рафаел Герейро 74’

Борусия Дортмунд: Бюрки, Пишчек, Хумелс, Загаду, Герейро, Витсел, Джан (64 - Дауд), Азар, Хакими, Санчо (75 - Рейна), Холанд (79 - Гьотце)

Айнтрахт Франкфурт: Трап, Н’Дика, Хинтерегер, Абрахам, Туре, Роде (78 - Соу), Илзанкер, Костич, Гачинович (46 - Дост), Чандлър, Силва (82 - Пасиенсия)