Намиращият се в зоната на изпадащите в Бундеслигата Борусия Дортмунд продължава наказателната си акция в Шампионската лига, побеждавайки Галатасарай с 4:1 в двубой от група "D", състоял се на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Германският вицешампион контролираше развоя на мача и откри резултата чрез Марко Ройс в края на първото полувреме. Преди това Сократис нацели гредата, засичайки с глава. Десетина минути след паузата един от най-активните на терена Сократис вкара втори гол за "жълто-черните".

Галатасарай върна интригата чрез Балта, но радостта на турците бе доста кратка, защото Иммобиле се разписа почти веднага след влизането си от пейката. Пет минути преди края италианецът принуди Кая да си вкара автогол.

Борусия Дортмунд е убедителен лидер в групата с пълен актив от 12 точки и голова разлика 13:1, класирайки се преждевременно за осминафиналната фаза. Галатасарай е на дъното с една точка.

Борусия натисна още от самото начало - прострелното центриране на Марко Ройс профуча покрай целта, а след това пробив на Хенрих Мхитарян отдясно беше блокиран в последния момент.

Постепенно играта се изравни и при добра акция на турците Чамдал центрира меко в наказателното поле, където Уесли Снайдер отправи ефектен удар със странична ножица, но Роман Вайденфелер улови.

Двата тима изчакваха грешки на съперника и едва в средата на първото полувреме се стигна до нова опасност. Ройс центрира от корнер и на границата на малкия пеналт Сократис засече с глава, но топката се отби в напречната греда.

Половин час след началото на двубоя Мхитарян слаломира покрай няколко футболисти на гостуващия тим и пред наказателното поле върна хитро с епта към Шинджи Кагава. Японецът отправи майсторски шут с външен фалц, но кълбото прелетя близо до левия страничен стълб.

След поредния корнер за "жълто-черните" защитата на Галатасарай и вратарят Муслера не се разбраха, което позволи на Невен Суботич да засече на далечната греда. Сърбинът обаче не успя да намери вратата.

В 39-тата минута Борусия стигна до заслужено откриване на резултата. Лукаш Пишчек пусна пас по земя от дълбочина и Марко Ройс се измъкна зад гърба на двамата защитници на съперника. Останал очи в очи с Муслера, германецът мушна топката хладнокръвно между краката му.

Преди края на първото полувреме Ройс и Пиер-Емерик Обамеянг побъркаха защитата на Галатасарай със серия от подавания. Габонецът "хвърли" пас към Мхитарян, чийто мощен изстрел от въздуха се оказа неточен.

Второто полувреме започна с неточен удар на Ройс, а секунди по-късно Роман Вайденфелер само изгледа как Уесли Снайдер шутира покрай страничната греда.

Играта временно беше спряна заради хвърляне на бомбички от феновете на истанбулския клуб, а реферът беше принуден да събере играчите на двата тима в близост до центъра на игрището.

Почти веднага след това Борусия удвои аванса си. Кагава изпълни корнер, а Кел скочи най-високо в наказателното поле, отклонявайки с глава към Сократис. Гръцкият бранител изпревари Кая и Муслера, пращайки кълбото в мрежата зад вратарят.

Двайсетина минути преди края на редовното време Галатасарай се добра до корнер и стигна до почетен гол. Хакан Балта изпревари Пишчек на близката греда и разстреля Вайденфелер с глава.

В 74-тата минута Борусия спретна мълниеносна контраатака, при която Обамеянг се изстреля по лявото крило и подаде към влезлия като резерва Чиро Иммобиле. Италианецът си спря на гърди и прати кълбото под плонжа на Муслера, връщайки преднината от два гола на своя отбор.

Дортмунд се прибра в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки, с които да довърши противника си. Гюндоган центрира отдясно и Обамеянг отправи удар с глава, но право в ръцете на Муслера. Малко след това Обамеянг преодоля Муслера, но в последния момент Чеджу блокира удара му.

В 86-тата минута Чиро Иммобиле хвана топката от въздуха, опитвайки прострелно центриране. Семих Кая не реагира по най-добрия начин и прати топката в собствената си врата. До края Борусия спря да играе, а Галатасарай нямаше идея как да стигне до втори гол.

Борусия Дортмунд - Галатасарай  4:1

1:0  Марко Ройс - 39'

2:0  Сократис Папастатопулос - 55'

2:1  Хакан Балта - 70'

3:1  Чиро Иммобиле - 74'

4:1  Семих Кая - 86', автогол

Дортмунд: Вайденфелер, Сократис, Суботич, Пишчек, Дурм, Кел, Бендер (Рамос - 85'), Мхитарян, Кагава (Гюндоган - 62'), Ройс (Иммобиле - 71'), Обамеянг

Галатасарай: Муслера, Кая, Чеджу, Чамдал, Балта, Мело, Джемаили, Инан, Алтънтоп (Йозтекин - 82'), Снайдер, Бюлют (Бюрак - 85')