Борусия Дортмунд - Ювентус, 1/8-финална среща-реванш на Шампионската лига. Стадион "Сигнал Идуна Парк", 21.45 часа българско време.
Групата на Борусия Дортмунд:
Вратари: Вайденфелер, Лангерак, Аломерович
Защитници: Хумелс, Суботич, Гинтер, Шмелцер, Сократис, Дурм, Дудзяк
Халфове: Гюндоган, Кел, Бендер, Кагава, Кирх, Мхитарян, Кампъл, Блашчиковски, Ройс
Нападатели: Иммобиле, Обамеянг, Рамос
Контузени: Гроскройц, Пишчек, Шахин
Извън групата: Йожич
Групата на Ювентус:
Вратари: Буфон, Сторари, Рубиньо
Защитници: Огбона, Бонучи, Киелини, Бардзали, Лихтщайнер, Евра, Де Челие
Халфове: Погба, Пепе, Маркизио, Видал, Перейра, Падоин, Стураро, Витале
Нападатели: Мората, Тевес, Коман, Йоренте, Матри
Контузени: Асамоа, Мароне, Касерес, Пирло
Прогноза на Gol.bg:
Ювентус има леко предимство след победата с 2:1 в първия двубой, който беше изпъстрен с множество досадни грешки в защита и от двата тима.
Борусия няма загуба на свой терен през този сезон в Шампионската лига, а освен това може да се похвали с десет победи в последните 13 мача пред своя публика в турнира.
За последно "бандата на Клопо" се разправи с италиански отбор през миналия сезон, когато разби с 3:1 Наполи с головете на Ройс, Блашчиковски и Обамеянг.
Дортмунд има негативни показатели на свой терен срещу италианци: пет победи, три равенства и шест поражения. Любопитното е, че половината от загубите са именно срещу Ювентус.
"Жълто-черните" вече са били в подобна ситуация. Те са губили първия елиминационен мач като гост в евротурнирите 14 пъти и осем пъти са успявали да се класират за следващия кръг.
И докато Борусия е един от най-опасните отбори в ШЛ през последните три години, "старата госпожа" търси начин да преоткрие стария си блясък.
Въпреки доминацията на домашната сцена, Юве има само един четвъртфинал в Шампионската лига от 2006 година насам. Това се случи през сезон 2012/13, когато "бианконерите" ядоха здрав пердах от Байерн Мюнхен, който пък победи Дортмунд на финала.
Ювентус нямаше победа като гост в турнира от шест мача и сложи край на тази серия с успех срещу Малмьо в груповата фаза. Италианците имат общо осем победи и осем загуби на германска земя в 21 мача.
Впечатляващо: в елиминационни мачове в Европа торинци са печелили първия мач 39 пъти и са продължавали напред 31 пъти! Три пъти тимът е побеждавал с крехкото 2:1, но винаги е успявал да изрита противника си от борбата.
Очакваме равностоен сблъсък, в който навярно Юве ще стои дълбоко в своята половина и ще изчакваме шансовете си на контраатака. Именно тя е основното оръжие на германския вицешампион, който изпитва видими трудности, когато трябва да "разбива бетон" пред вратата на противника.
Големият проблем пред Юрген Клоп е липсата на десен бек, защото титулярният такъв Лукаш Пишчек е контузен, а запълващият всякакви дупки в състава Кевин Гроскройц все още е невъзстановен от травмата си. Така опорният халф Оливер Кирх трябва да играе на нетипичен за него пост.
Ще заложим на домакински успех с 2:1 в редовното време, което би пратило мача в продължения. В тях Юве ще има леко психологическо предимство, защото попадение във вратата на неубедителния Вайденфелер може да ликвидира интригата.
Резултат: Борусия Дортмунд - Ювентус 2:1 в редовното време и 3:2 след продължения







Борисов: От днес съм сигурен и свободен български гражданин
Ветрове със скорост почти 90 км/ч събориха дървета в Русенско
Обедна емисия
Мирчев: Шефът на ДАНС вече е различен и не обслужва Пеевски
Борисов: Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен български гражданин
Деньо Денев е освободен от длъжността зам.-председател на ДАНС
Парламентът отхвърли създаване на временна комисия за "Петрохан"
Нови 28: Кабинетът "Радев" подмени всички областни управители
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Коментари
Напиши коментар23:38 | 18 мар 2015 г.
23:38 | 18 мар 2015 г.
23:32 | 18 мар 2015 г.
23:28 | 18 мар 2015 г.
23:28 | 18 мар 2015 г.
23:25 | 18 мар 2015 г.
22:48 | 18 мар 2015 г.
22:40 | 18 мар 2015 г.
21:55 | 18 мар 2015 г.
20:31 | 18 мар 2015 г.
Напиши коментар