Този мач е за учебниците по футбол! Тотнъм мина през ада и елиминира Манчестър Сити от Шампионската лига, след като завърши 3:4 в реванша на "Етихад" и при общ резултат 4:4 се класира за полуфинала на турнира.

Всичките зрители по трибуните станаха свидетели на тотално голово зрелище, като за 21 минути видяха общо два обрата и цели 5 гола. Серията започна Рахим Стърлинг (4'), който даде аванс за домакините. Малко след това "шпорите" обърнаха резултата с два бързи гола на Хюн Мин Сон (7' 10'). Секунди по-късно Бернардо Силва (11') възстанови равенството, а Стърлинг (21') отново изведе отбора си напред. Пет гола за 21 минути, това е нов рекорд в турнира на богатите.

През втората част двата отбора продължиха зрелищното си надиграване, като Серхио Агуеро (59') даде глътка въздух на "гражданите". Драмата продължи, след като Фернандо Йоренте (73') също се разписа. Ситуацията при гола му обаче бе спорна, тъй като на повторенията се видя, че нападателят използва ръката си, за да насочи топката във вратата.

Така ще Тотнъм се изправи срещу терминатора на футболни гиганти Аякс, който вчера отстрани Ювентус с общ резултат 3:2. Първата среща между "гражданите" и холандците ще се проведе на 30 април (вторник).

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mcpuKdQDNQ8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Още след първия съдийски сигнал домакините се насочиха мълниеносно към наказателното поле на "шпорите" и резултатът бе налице в 4-ата минута. Кевин де Бройне демонстрира страхотна техника, а след това и прекрасен поглед, извеждайки отляво Рахим Стърлинг. Бързоногият футболист не се поколеба и отправи техничен диагонален изстрел.

Успокоена от ранния гол, защитата на "гражданите" подцени подаване към Хюн Мин Сон в 7-ата минута. Кореецът се озова на метър от границата на наказателното поле и шутира. Едерсон успя да чукне топката, но недостатъчно и тя влезе във вратата.

Само три минути по-късно Сон нанесе своя втори удар. Звездата на "шпорите" получи подаване на ръба на пеналтерията, дошло от Кристиан Ериксен. Кореецът и нанесе техничен удар и прати топката в горния десен ъгъл.

Броени секунди след това Серхио Агуеро отигра към Бернардо Силва. Той шутира от близка дистанция, топката рикошира в краката на Дани Роуз и мина покрай безпомощния Юго Лорис за 2:2.

Трилърът продължи с ново попадение в 21-ата минута. Рахим Стърлинг отново записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен с прострелно подаване отдясно от Де Бройне и с едно докосване прати топката във вратата.

В 42-ата минута Сон можеше да оформи своя хеттрик. Той успя да преодолее Кайл Уолкър и нанесе мощен диагонален удар. Топката обаче не намери очертанията на вратата. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част двата отбора продължиха зрелищното си надиграване. Де Бройне бе близо до ново попадение в срещата в 48-ата минута. Белгиецът изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но топката мина малко над напречната греда.

В 50-ата минута Стърлинг се озова на стрелкова позиция и шутира по земя. Ударът му бе насочен към средата на вратата, където беше Лорис, който успя да избие, а при добавката Бернардо Силва не успя да я преодолее Дани Роуз.

Нова опасна атака за "гражданите" в 54-ата минута завърши с плътен диагонален изстрел на Кевин де Бройне. Юго Лорис обаче показа класа и спаси с атрактивен плонж.

В 58-ата минута Фернандо Йоренте се извиси, за да отиграе с глава към левия ъгъл на вратата след добро центриране отляво. Едерсон обаче внимаваше и се намеси решаващо.

Минута по-късно падна нов гол. Де Бройне отново се отличи с асистенция, извеждайки Серхио Агуеро зад гърба на защитата на "шпорите". Аржентинецът изстреля диагонален снаряд, който не остави шансове на Лорис - 4:2.

В 72-ата минута Едерсон демонстрира способността си да разчита играта и предотврати опасността, след като Хьон-Мин Сон беше близо до достигането на извеждаща топка.

При последвалия ъглов удар Фернандо Йоренте се разписа, засичайки центриране от ъглов удар. Ситуацията бе спорна, тъй като на повторенията се видя, че нападателят използва ръката си, за да насочи топката във вратата. След консултация с VAR обаче съдията Джунейт Чакър зачете попадението.

В 86-ата минута Лирой Сане свали с глава към Илкай Гюндоган, който се намираше в опасна близост до вратата на Лорис. Халфът шутира от малък ъгъл, но топката мина над вратата.

Kулминацията на мача дойде в добавеното време, когато беше отменен гол на Рахим Стърлинг след намесата на VAR заради засада на Агуеро. Само в рамките на секунди футболистите и феновете на двата отбора трябваше да преживеят коренно противоположни емоции.

Манчестър Сити - Тотнъм 4:3

Голмайстори: Рахим Стърлинг (4', 21'), Хюн Мин Сон (7' 10'), Бернардо Силва (11'), Фернандо Йоренте (73')

Сити: Едерсон, Уолкър, Компани, Лапорт, Менди (Сане 84'), Гюндоган, Де Бройне, Д. Силва (Фернандиньо 63'), Б. Силва, Стърлинг, Агуеро
Мениджър: Пеп Гуардиола

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз (Санчес 90'), Сисоко (Йоренте 41'), Уаняма, Али, Лукас (Дейвис 81'), Ериксен, Сон
Мениджър: Маурисио Сари