Германският Лайпциг изненада неприятно Тотнъм и постигна победа с минималното 1:0 насред "Лондон Стейдиъм" в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Тимо Вернер, който бе точен от дузпа в 58-ата минута и така успя да оформи успеха на своите.

Наказателният удар бе свирен за нарушение на Бен Дейвис в наказателното поле.

Като цяло между тези два тима се получи отворен и интересен мач, като и пред двете врати имаше положения по време на срещата.

Германските гости обаче показаха по-добро владение на топката по време на мача и по-здрави нерви.

Междувременно в друг 1/8-финален мач от турнира на богатите италианският Аталанта постигна разгромна победа с 4:1 над Валенсия и така направи реванша протоколен.

Домакините от Италия откриха чрез Хатебоер в 16-ата минута, след като той бе точен с удар от близка дистанция. С фамозен удар от границата на наказателното поле в 42-ата минута Иличич удвои аванса на своите.

Фрюлер вкара за класическия резултат в 57-ата минута след фантастичен удар от границата на наказателното поле, а шест минути след това Хатеборг покачи на 4:0 след мощен удар от наказателното поле.

Почетният гол за гостите бе дело на Черишев в 66-ата минута, а до края нямаше повече голове.