Челси се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като надви с класическото 3:0 тима на Нюкасъл на своя "Стамфорд Бридж".

Преди мача отборът на Антонио Конте имаше сериозни главоболия, тъй като специалистът не можеше да разчита на Вилян, Куртоа и Мората.

И тримата страдат от различни травми. Въпреки това обаче "сините" се класираха за тази фаза на турнира, за 17-и път в последните си 20 участия в него.

Освен това срещата бе и чудесна възможност нападателят Мичу Батшуай да покаже на Конте, че не бива да бъде отписван в никакъв случай.

Именно той замени Мората на върха на атаката и се представи страхотно.

Мичу бе намерен от Алонсо пред малкото наказателно поле в 31-ата минута и необезпокояван откри резултата в полза на своя отбор.

Именно той вкара и второто попадение за домакините и удвои аванса им.

Точно минута преди почивката след удар около точката на дузпата, топката рикошира в тялото на противников футболист и влезе във вратата.

Челси все пак стигна и до още едно попадение в мача, като то бе дело на Алонсо.

В 72-ата минута испанецът вкара след прекрасно изпълнение от фаул, от около 25 метра.