Нюкасъл излъга Челси с 1:0 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига, игран на "Сейнт Джеймсис Парк".

През първото полувреме и двата отбора имаха чудесни положения за гол. В 22-ата минута Жоелинтон нацели гредата, а по-късно това стори и Тами Ейбрахам, макар че след неговата ситуация беше маркирана засада.

После с прекрасни намеси се отличи вратарят на домакините Мартин Дубравка, който спасяваше всичко възможно. Стражът отчая Нголо Канте от чиста позиция, а след почивката натискът на Челси продължи.

Опасните положения обаче намаляха, а в 76-ата минута статистиката показваше 16 опита за отбелязване на попадение за лондончани, но всички неуспешни. 180 секунди по-късно пък Мат Ричи изчисти от голлинията.

Вижте пълното класиране във Висшата лига

Така се стигна до 94-ата минута, когато Айзък Хейдън с глава донесе драматичния успех за Нюкасъл.

С тази загуба Челси пропусна шанса да дръпне в битката за Топ 4, след като Тотнъм и Арсенал вече се издъниха, а Манчестър Юнайтед има тежко гостуване на лидера Ливърпул утре.

"Свраките" пък прекъснаха серията си от три поредни загуби във Висшата лига и постигнаха първа победа за първенство отпреди Коледа.

Нюкасъл - Челси 1:0

1:0 Хейдън (94)