Голът на Лионел Меси за равенството 1:1 на Барселона като гост на Челси в първи 1/8-финал от Шампионската лига стана повод за находчиво, макар и не меродавно сравнение в социалните мрежи.

30-годишният аржентинец най-накрая успя да се разпише срещу този английски клуб. Това се случи в 9-ия мач на Барса срещу Челси и по- точно след цели 730 минути игра.

Меси успя да вкара с общо 30-ия си удар към вратата на лондончани за този период, изчислява вестник "24 часа". Така Лео изравни Мариян Огнянов по попадения срещу този съперник.

Както е известно, Мариян стана първият българин с гол в групите на Шампионската лига. Огнянов се разписа почетно за Левски при загубата с 1:3 от Челси в София на 26 септември 2006 година. Интересното е, че настоящият футболист на Черно море се нуждаеше само от 18 минути, за да вкара на английския клуб.