Локомотив Пловдив победи като гост Черно море с минималното 1:0 в мач от 26-тия кръг на ППЛ. Със загубата Черно море е без успех във Варна 11-ти мач. В първенството "моряците" нямат победа от 10 мача, като последният им успех бе през ноември при гостуването на Дунав.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което не успяха да създадат много сериозни голови положения. Първата сериозна ситуация бе за гостите в 12-та минута, когато Анте Аралица стрела много опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 15-та минута след центриране от корнер Димо Бакалов засече топката с глава, но за късмет на домакините тя мина встрани от вратата. В 20-та минута Аристот Ндонгала стреля от около 20-тина метра, но топката попадна в ръцете на вратаря на Локомотив Антони Милина.

Гостите откриха резултата в 29-та минута. След центриране от корнер топката бе изчистена и попадна у Абделхаким Буна, който я овладя и с удар през куп от играчи вкара за 1:0. До края на полувремето домакините можеха да изравнят, но след удара на Мехди Фенуш в 42-та минута топката премина на сантиметри в аут.

През втората част домакините бяха по-активният отбор, но не успяваха да създадат чисти голови ситуации. Гостите пък разчитаха на епизодични контраатаки. В 87-та минута гостите останаха с 10 души на терена, след като в рамките на няколко секунди Димо Бакалов получи два жълти и съответно червен картон.

Черно море - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Абделхаким Буна 29-та мин.

червен картон: Димо Бакалов Локомотив - 87-ма мин.

Черно море: Благой Макенджиев, Александър Цветков, Мехди Фенуш /69-та мин. Марек Кузма/, Радослав Василев, Мaртин Костадинов, Атанас Зехиров /54-та мин. Дани Кики/, Георги Илиев, Мариян Огнянов /74-та мин. Мартин Минчев/, Илиас Хасани, Даниел Димов, Аристот Ндонгала

Локомотив: Антони Милина, Димитър Везалов, Муса Мухамед, Янко Ангелов, Елитон /84-та мин. Филип Михалевич/, Игор Банович, Димо Бакалов, Абделхаким Буна, Анте Аралица /90-та мин. Стивън Езе/, Юрица Булят, Димитър Велковски