Черно море победи като гост Пирин (Благоевград) с 2:0 в среща от 30-ия кръг от втората фаза за 7-14 място на Първа футболна лига. Така футболистите на Илиан Илиев се изравниха по точки с първия Славия по 37 точки. Пирин е трети с 29 пункта.

Още в 5-ата минута Мехди Фенуш шутира от близко разстояние, но Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение стражът на домакините увисна, но Даниел Димов с глава прати топката над напречната греда. Пирин отговори с няколко плахи опита на Радослав Кирилов и Флорент Боджадж.

В 39-ата минута Черно море поведе от нищото. Мехди Фенуш се откъсна по лявото крило и центрира, а Георги Георгиев боксира топката в собствената си мрежа.

Черно море нанесе своя удар в края на полувремето, когато 16-годишният Мартин Минчев с фалцов удар направи 2:0.

Пет минути след почивката Пирин бе близо до намаляване на резултата, но удар на Ради Кирилов мина встрани от вратата. Минута по-късно Черно море направи бърза атака, Зехиров изведе Минчев сам срещу вратаря, но той стреля неточно.

В 70-ата минута гостите пропиляха нова възможност. Кузма намери Фенуш, който стреля на сантиметри покрай дясната греда.

В заключителните минути на срещата Пирин натисна, но удари на Конър Хендерсън и Боджадж не намериха целта.

Пирин - Черно море 0:2

Голмайстори: 0:1 Герги Георгиев 39-автогол, 0:2 Мартин Минчев 45

Пирин: Георги Георгиев, Антон Костадинов, Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Румен Сандев, Юлиян Попев, Димитър Митев, Манол Чапов (56-Тодор Траянов), Преслав Йорданов (68-Марио Топузов), Радослав Кирилов (65-Любомир Цолев), Флорент Боджадж

Черно море: Благой Макенджиев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Петър Витанов, Георги Илиев, Аристоте Фунду (90+2 Георги Божилов), Мартин Минчев (81-Александър Цветков), Радослав Василев (69-Марек Кузма), Мехди Фенуш, Атанас Зехиров

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Костадин Ничев, Марио Топузов (Пирин); Петър Витанов (Черно море)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=987ce4491a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>