Черно море направи важна крачка в стремежа си да си осигури бараж за участие в Лига Европа.

Това стана факт, след като "моряците" на Илиан Илиев спечелиха гостуването си на Септември с 2:1 в София, и така след успех със същия резултат в първия мач продължават напред.

В герой за варненци се превърна Мехди Фенуш, който вкара и двата гола за своя отбор - и двата през първото полувреме.

През почти целия мач футболистите на Илиан Илиев стояха по-добре на терена, докато техният столичен съперник, дали от напрежение или нещо друго, трудно намираше път към вратата на "моряците".

Още в първите двайсетина минути Радослав Василев на два пъти можеше да порази целта, но не успя. Все пак това стори Мехди Фенуш, който вкара дебютния си гол за варненци в 39-ата минута!

Бившият футболист на Верея засече по много ефектен начин центриране от десния фланг и с ножичен удар вкара за 1:0!

Секунди преди края на първото полувреме отново Фенуш попадна във фокуса на прожекторите след ново красиво попадение със силен удар от границите на наказателното поле за 2:0!

През втората част срещата се доиграваше, а двата отбора си размениха по едно положение за гол, но и в двата случая вратарите се намесиха добре.

Все пак домакините стигнаха до почетно попадение чрез Мартин Тошев, който в 85-ата минута се възползва от пас на Тилев и вкара за 1:2.

СЕПТЕМВРИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 24. Дяков, 10. Чандъров, 8. Галчев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 19. Гади, 9. Тошев, 41. Меледже, 13. Будинов, 5. Генчев

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 5. Станчев, 27. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 16. Витанов, 21. Илиев, 38. Ндонгала, 18. Зехиров, 10. Василев, 9. Фенуш