Черно море елиминира Локомотив (Пд) от плейофите в битката за място в Лига Европа, след като завърши 2:2 като гост в реванша в Пловдив след продължения (в редевното време 2:1 в полза на "черно-белите"). В първата среща "моряците" се наложиха с 2:1.

Домакините се втурнаха в атака още след първия съдийски сигнал. В 4-ата минута след бърза тяхна атака Филип Михалевич стреля с глава, но вратарят на гостите Благой Макенджиев изби топката, а съотборниците му в защита окончателно ликвидираха опасността.

Четири минути по-късно Елитон опита извеждащо подавана пред вратата на гостите, но техен футболист изчисти коженото кълбо. Превъзходството на "черно-белите" даде резултата в 12-ата минута. Тогава Елитон намери Мустафа Абдулахи, последва подаване към Филип Михалев, който засече топката с глава във вратата на варненци за 1:0. Гостите се отърсиха от шока и погледнаха по-смело към вратата на "смърфовете".

В 29-ата минута Даниел Димов стреля от изгодна позиция с глава, но прати топката в аут. Локомотивци обаче дебнеха всяка възможност и в 42-ата минута Елитон пусна топката пред вратата на "моряците", където съотборникът му Филип Михалевич с прецизен удар от 12 метра вкара втория си гол за 2:0.

През втората част футболистите на Черно море с по-активни действия опитаха обрат. В 52-ата минута Аристоте Фунде Ндонгала стреля от 25 метра, но неточно.

В 69-ата минута Аристоте Нденгала стреля, топката се отби в напречната греда, удари с в тялото на вратаря на "черно-белите" Антино Милина, до нея стигна влезлият на смяна Марек Кузма, който намали резултата на 2:1. Минута по-късна съдията Никола Попов изгони от резервната скамейка масажиста на Локомотив (Пд) Благой Вангелов за бурен протест.

В 82-ата минута Георги Илиев стреля от 27 метра, топката профуча опасно, но излезе в аут. Във втората минута на продължението на редовното време Аристоте Ндунгала стреля силно, но Стивън Езе изчисти топката пред голлинията.

Две минути по-късно Симеон Райков изпълни пряк свободен удар, но топката срещна гредата на вратата на противника.
Така се стигна до две продължения от по 15 минута, след като първата среща завърши 2:1 в полза на Черно море.

Варненци започнваха по-активно в продълженията и в 101-ата минута Аристоте Ндонгала след индивидуален пробив стреля опасно, но неточно. Две минути по-късно Георги Божилов центрира и Даниел Димов изравни за 2:2. В 108-ата минута Анте Милина отрази опасен удар на Марек Кузма.

Локомотив (Пловдив) - Черно море 2:2 след продължения, 2:1 в редовното време

голмайстори: 2:0 Филип Михалевич 12, 42, 2:1 Марек Кузма 68, 2:2 Даниел Димов 103

* Черно море спечели първия мач с 2:1 и се класира за баража за Лига Европа с общ резултат 4:3.

Локомотив (Пловдив) :Антони Милина, Димитър Везалов (46- Янко Ангелов), Стивън Езе, Мустафа Абдулахи, Димитър Велковски, Игор Банович, Филип Михалевич, Абделхаким Буна, Веселин Марчев (83- Петър Главчев), Елитон (62- Симеон Райков), Парвиз Умарбаев

Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Жан-Паскал Кононго, Петър Витанов (112- Фабио Мартинш), Георги Русев, Аристоте Ндонгала , Атанас Зехиров, Мартин Минчев (46- Георги Божилов), Радослав Василев (63- Марек Кузма)