Черно море дръпна ръчната спирачка за амбициите на ЦСКА за титлата, след като победи “червените” с 2:0 насред Варна. Аристот Ндонгала даде аванс на варненци в 7-та минута, а след час игра Радослав Василев удвои.

В 80-та минута Васил Панайотов получи втори жълт картон и без изгонен. Заради официални предупреждения пък Божидар Чорбаджийски и Жанио Бикел няма да играят за “червените” срещу Ботев Враца във вторник, а Петър Витанов и Пламен Димов са аут за гостуването на “моряците” на Славия също във вторник.

Така Черно море прекъсна серията си от три поредни загуби от ЦСКА на “Тича”. Така варненци остават на 6-то място с 34 точки, след Ботев Пловдив (35) и Берое (36), които имат мач по-малко. ЦСКА пък не се възползва от издънката на Лудогорец срещу Верея (0:0) и вече изостава на 7 точки от лидера в класирането.

Любослав Пенев изненадващо остави извън групата за мача Мауридес, докато в зоната на левия бек като титуляр започна Жанио Бикел. За варненци на вратата застана 19-годишният Иван Дюлгеров.

Домакините започнаха срещата по мечтан начин и още в 7-та минута поведоха в резултата. По лявото крило проби много напористият Мартин Минчев, който центрира към точката на дузпата, където Николай Бодуров отклони леко топката с глава, а тя дойде много добре на Аристот Ндонгала. Халфът само я насочи към вратата зад Черниаускас и направи 1:0.

ЦСКА опитваше да контролира топката, но хората на Любо Пенев не създадоха кой знае какви опасности пред вратата на Дюлгеров. Все пак в 35-та минута младокът трябваше да се намесва, след като Пинто пусна прекрасен пас към Али Соу, който стреля от движения с левия крак. Вратарят на варненци обаче отрази.

След почивката събитията на терена не се промениха, за да дойде 62-та минута. Тогава при една контраатака резервата Евандро подхвана много опасна контраатака, която бе спряна от Стефан Апостолов. Реферът си помисли, че бразилецът си е повел топката с ръка, но повторенията показаха обратното.

Последва изпълнение на непряк свободен удар, при което центриране от дясното крило. Ндонгала игра с глава, Черниаускас спаси и последва сериозно меле. Топката се отби и в гредата, за да попадне на крака на Радослав Василев, който я забоде под гредата - 2:0. И тук имаше сериозна грешка, тъй като по време на центрирането към Ндонгала повторенията показаха, че полузащитникът е в засада.

ЦСКА обаче изигра слаб мач и с нищо не загатна че заслужава да си тръгне с поне точка от Варна, въпреки че “червените” получиха солидна подкрепа от феновете си на “Тича”.

Черно море - ЦСКА 2:0

1:0 Аристот Ндонгала 7’

2:0 Радослав Василев 62’

Черно море: Дюлгеров, Панов, Генев, Димов, Кононго (56 - Енчев), Панайотов, Витанов (77 - Андраде), Ндонгала, Минчев, Илиев, Василев

ЦСКА: Черниаускас, Атанасов, Чорбаджийски, Бодуров, Микел, Малинов, Пинто (82 - Лясков), Джеси (67 - Жоржиньо), Енрике, Тиаго (57 - Евандро), Соу