Левски постигна минимална победа над Черно море с 1:0 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Тича".

Зрителите станаха свидетели на здрав мач, който бе изпълнен основно с твърди единоборства в средата на терена и много малко опасности пред двете врати. Все пак "сините" съумяха да поведат в резултата, благодарение на Станислав Костов (16').

През втората част домакините леко вдигнаха темпото и се опитваха да притесняват повече защитата на 26-кратните шампиони, но в крайна сметка твърдите единоборства продължиха да преобладават и резултатът остана непроменен.

Така Левски вече има на сметката си 58 точки и се доближи на 3 от втория ЦСКА, който вчера завърши наравно 0:0 с лидера Лудогорец.

Двата отбора започнаха равностойно срещата и не предприемаха излишни рискове, от което пострадаха интересните положения пред вратите на Иван Дюлгеров и Николай Михайлов.

При първия изстрел в мача бе открит и резултата. В 16-ата минута Станислав Котов получи топката на лявото крило. Нападателят нахлу в наказателното поле и с прецизен удар по земя преодоля Дюлгеров.

В 25-ата минута Васил Панайотов опита късмета си с мощен изстрел от далечно разстояние. Ударът му обаче нямаше точност и топката мина високо над вратата.

Две минути по-късно младият Мартин Минчев демонстрира техника и мина през трима противникови футболисти. Футболистът се опита да намери съотборник около точката на дузпата, но Кали Тиам пресече подаването.

В 35-ата минута Иван Горанов пропусна добра възможност от пряк свободен удар в удобна позиция. Защитникът обаче не прецени удара си и топкта мина високо над напречната греда.

В следващите минути преобладаваха здравите единоборства в средата на терена и така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част домакините леко вдигнаха темпото и се опитваха да притесняват повече защитата на Левски. В 50-ата минута Родриго центрира в пеналтерията на "сините". Подаването му обаче бе разочароващо и топката преминава покрай тялото на включилия се в нападение Виктор Генев.

В следващите минути последваха поредица центрирания и в двете наказателни полета, но те не завършваха с успех, след като нито един от атакуващите състезатели не успява да нанесе удар.

В 75-ата минута Живко Миланов напредна отдясно и достави добро центриране в наказателното поле. Топката стигна до Станислав Костов, който обаче не я спря добре и подаде на вратаря Дюлгеров.

В края на двубоя гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Луи Нганиони получи втори жълт картон и отиде преждевременно под душовете.

Черно море - Левски 0:1

Голмайстор: Станислав Костов (16')

Черно море: Иван Дюлгеров, Емил Енчев, Виктор Генев, Мартин Костадинов, Юго Кононго, Мехди Фенуш (Аристот Ндонгала 58'), Родриго Енрике (Радослав Василев 69'), Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев (Жоаким 78'), Жоржиньо
Треньор: Илиан Илиев

Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Луи Нганиони, Кали Тиам, Мартин Райнов, Богдан Вашчук (Антони Белмонт 77'), Станислав Иванов (Илия Юруков 90+3'), Станислав Костов (Сержиу Буш 85')
Треньор: Георги Дерменджиев