Черно море победи Лудогорец с 2:1 в двубой от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Тича".

Срещата предложи основно битка в средата на терена и рядко се стигаше до опасности пред вратите на Иван Дюлгеров и Ренан. Все пак през първото полувреме двата отбора си размениха по един гол като и двете попадения бяха отбелязани от статични положения. Първо Георги Илиев (20') даде аванс на домакините след великолепен изстрел от пряк свободен удар. Малко по-късно Драгош Григоре (34') възстанови равенството, след като засече центриране от корнер.

През втората част играта стана по-открита и Илиев (52') отново блесна със страхотно изпълнение на странична ножица. До края на мача "моряците" пропуснаха още две чисти положения, които можеха да направят победата още по-убедителна.

Така Лудогорец остава със 70 точки на първото място, давайки нови надежди на ЦСКА, който ако победи Ботев Пловдив в понеделник, ще се доближи на 2 пункта от разградчани. Черно море пък вече е на 4-ото място с 48 точки, с 1 повече от "канарчетата" и Берое.

Двубоят започна със здрава битка за надмощие в средата на терена, като първият изстрел към една от двете врати дойде едва в 20-ата минута, но той се оказа истински шедьовър. Георги Илиев даде аванс на домакините след великолепно изпълнение от пряк свободен удар. Шутът на ветерана бе насочен точно в горния ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на Ренан.

В 31-ата минута гостите пропуснаха отлична възможност да възстановят равенството. Козмин Моци се размина на сантиметри от топката след остро центриране от пряк свободен удар отдясно на Вандерсон.

В 33-ата минута Пламен Димов направи фрапантен пропуск. Защитникът бе оставен непокрит точно пред вратарското поле, но от непосредствена близост стреля с глава над вратата.

Минута по-късно равенството бе възстановено. Центриране от ъглов удар на Вандерсон намери главата на връхлитащия Драгош Григоре. Румънецът засече подаването и прати топката във вратата - 1:1.

В 44-ата минута Георги Илиев си пробва късмета с удар от далечна дистанция, но топката мина покрай дясната греда на Ренан. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част част двата отбора вдигнаха темпото и играта стана по-открита. В 50-ата минута Адриан Попа пусна опасно извеждащо подаване към Марселиньо, но прекрасна намеса на Дюлгеров предотврати опасността.

В 52-ата минута вездесъщият Георги Илиев отново даде аванс на отбора си. Футболистът засече подаване на Аристоте Ндонгала и с прекрасна странична ножица мушна топката покрай Ренан.

В 66-ата минута "моряците" можеха да удвоят преднината си след разбъркване в наказателното поле. Ндонгала се оказа на правилното място, но не успя да уцели опразнената врата.

В 71-ата минута Мехди Фенуш се възползва от свободното пространство пред себе си и отправи мощен диагонален изстрел. Топката обаче профуча покрай десния страничен стълб.

Минута по-късно Вандерсон нахлу опасно в наказателното поле на домакините. Бразилецът преодоля Стефан Станчев и стреля, но ударът му бе пресечен от Пламен Димов.

В 73-ата минута непокритият Радослав Василев засече центриране в опасна близост до вратата, но не успя да си поеме добре топката и тя излезе в аут без изобщо да притесни Ренан.

В последните минути на двубоя разградчани се опитаха да стигнат поне до равенството, но хаотичните центрирания в наказателното поле на домакините не дадоха резултат.

В добавеното време Джоди Лукоки прати топката във вратата. Голът обаче бе отменен, тъй като футболистът се намираше в положение на засада.

Черно море - Лудогорец 2:1

Голмайстори: Георги Илиев (20', 52'), Драгош Григоре (34')

Черно море: Дюлгеров, Станчев,  Димов, Генев (Костадинов 84'), Кононго, Ндонгала, Андраде, Илиев (Витанов 89'), Панайотов, Родриго (Фенуш 54'), Василев
Треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Григоре, Недялков, Анисе (Юсеин 68'), Дяков, Попа (Лукоки 58'), Марселиньо (Кешерю 68'), Вандерсон, Шверчок
Треньор: Стойчо Стоев