ЦСКА започна официалните срещи през новата година с победа! Тимът надви Струмска слава с 2:0 при визитата си, която обаче се състоя на стадион "Българска армия". Това стана в среща от 18-ия кръг.

Първото попадение бе дело на Галчев, който се разписа в 44-ата минута. Преслав Йорданов пък удвои в 90-ата минута.

Като цяло "червените" изненадаха, че не разбиха противника си, но отборът не показа най-добрия си футбол.

Символичните гости излязоха в този мач, в черно заради голямата си легенда Трифон Иванов, който почина наскоро от инфаркт.

Освен това Кирил Динчев облече фланелката с номер 27, а номер 3 бе на пистата в чест на железния бранител.

След успеха си днес ЦСКА продължава да е убедителен лидер с пълен актив от точки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния бранител, а близо 6000 присъстваха на стадиона.

В третата минута Трифон Иванов бе почетен с бурни аплодисменти от публиката, а стадионът пееше неговото име.

В 13-ата минута Струмска слава спечели свободен удар, но след изпълнението Господинов излезе и улови ситуацията.

Няколко минути след това Цветанов се опита да намери Аясс в наказателното поле, но там бранител на противника изчисти топката в корнер.

През следващите минути на терена не се случи нищо интересно.

В 35-ата минута ЦСКА получи пряк свободен удар, а зад топката застана Галчев, но неговият шут попадна право в ръцете на стража, на гостите.

Минута преди почивката Галчев откри резултата в полза на ЦСКА. Той отправи хубав удар от дъгата на наказателното поле, а след това капитанът на символичните гости отиде и целуна лика на Трифон Иванов.

След почивката Борис Галчев отправи хубав удар от фаул, но прати топката в аут.

В 56-ата минута Цветанов опита да намери Галчев в наказателното поле, но пасът му не сполучи.

Четири минути след това Галчев опита да преодолее съпротивата на Кулинов в наказателното поле, но там бранителят на Струмска слава се справи със ситуацията.

В 62-ата минута Цветанов опита да удвои аванса на тима си, но прати топката над вратата.

Няколко минути след това Преслав Йорданов излезе на добра позиция, но не успя да се разпише във вратата на противника.

Аясс пробва също късмета си, но ударът му премина покрай вратата.

Галчев и Цветков изпълниха добре свободни удари малко преди края на срещата, но след тях не се стигна до попадения.

"Демона" отправи и много хубав удар, който бе с мъка спасен от противниковия вратар.

В 90-ата минута Преслав Йорданов оформи крайния резултат, след като засече топката с глава във вратата на съперника.

СТРУМСКА СЛАВА - ЦСКА 0:2
0:1 Галчев 44'
0:2 Йорданов 90'

Съставът на ЦСКА: Анатолий Господинов - Кирил Динчев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Йордан Йорданов, Самир Аясс, Борис Галчев (к), Станислав Маламов, Момчил Цветанов, Преслав Йорданов

Резерви: Стоян Колев, Александър Александров, Павел Головодов, Петър Витанов, Милен Кикарин, Николай Цветков, Костадин Хазуров

Треньор: Христо Янев