ЦСКА-София се върна към победите с измъчен успех 1:0 над Славия и се завърна в тройката на Първа лига. Трите точки за "червените" донесе резервата Милчо Ангелов с гол в 52-ата минута. Нападалят отново се оказва герой за своя отбор, след като с две попадения удари Монтана (2:0) преди четири кръга.

"Червените" бяха по-добрият тим на "Васил Левски", но както обикновено направиха доста пропуски пред вратата на съперника, а Диего Виана удари на два пъти напречната греда. След двете загуби от Локо Пловдив (0:1) и Лудогорец (1:2) ЦСКА-София отново постигна победа и вече дели трето място в класирането с Черно море.

В 7-ата минута ЦСКА-София пропусна първия си сериозен шанс да поведе в резултата. Диого Виана получи топката на границата на наказателното поле и стреля фронтално срещу Георги Петков, но вратарят на "белите" спаси.

В средата на полувремето Славия успя да изнесе топката в предни позиции. Тимът на Владимир Иванов обаче атакуваше твърде плахо и обикновено бъркаше при последния пас.

"Червените" трябваше да направят принудителна смяна - Руи Педро напусна терена заради контузия, а на негово място в игра влезе нападателят Милчо Ангелов. В нападение обаче ЦСКА-София продължаваше да изпитва трудности. Диого Виана се нагърби с далечен изстрел, но мерникът му изневери.

В 33-ата минута Славия най-накрая стигна до положение. Мощен шут на Балджийски бе избит от Китанов точно под гредата. В 40-ата минута ЦСКА-София изпусна златна възможност - Манолев центрира топката на главата на непокрития Кулма, който обаче я прати над вратата.

След почивката ЦСКА-София вдигна темпото и агресивната игра на "червените" бързо даде резултат. Арсенио Нунеш проби отляво и центрира по земя в наказателното поле, където резервата Милчо Ангелов засече топката в мрежата.

Малко след това Диого Виана можеше да убие интригата в двубоя с втори гол, но диагоналният му удар не намери целта. В 66-ата минута португалецът пък нямаше късмет, след като страхотният му шут от над 20 метра удари напречната греда.

В края на мача ЦСКА-София можеше да си изпари за многото пропуски. Николай Димитров - Хичо се измъкна от "червената" отбрана, но се засуети и в последния момент ударът му бе блокиран. В продължението на двубоя Диого Виана за втори път тресна напречната греда. В крайна сметка "червените" заслужено стигнаха до трите точки.

Славия - ЦСКА-София 0:1

0:1 Милчо Ангелов 52

Славия: Петков, Пашов, А. Христов, П. Христов, Абуд, Балджийски (58 - Йомов), Сердеров (65 - Васев), Карабельов, Мартинов, Димитров, Домовчийски (75 - Кръстев),

ЦСКА-София: Китанов, Недялков, Дюлгеров, Чорбаджийски, Манолев, Пинто, Виана, Арсенио (70 - Десподов), Шимао (82 - Бумал), Руи Педро (17 - Ангелов), Кулма

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=c69486ea27" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>