ЦСКА успя да се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като победи Лудогорец с 2:1 след продължения на стадион "Българска армия".

Това стана в доста оспорвана среща, която завърши при реми с по един гол в редовното време.

Бодуров откри за домакините още в 9-ата минута, а в 34-ата Моци изравни от дузпа.

В 5-ата минута от първото продължение Десподов върна аванса на "червените" и на практика им донесе успеха.

Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като в 109-ата минута Натанаел бе изгонен с директен червен картон заради удар без топка срещу Десподов.

Това от своя страна е поредна грешна стъпка на новия треньор на Лудогорец Димитър Димитров - Херо, който вече постигна няколко разочароващи резултата след пристигането си в тима.

Срещата започна по страхотен начин за домакините и още в 9-ата минута те стигнаха до попадение.

Бодуров се пребори с Марселиньо и Анисе, а след това с топовен удар от сериозна дистанция прониза противниковата врата и прати топката в горния десен ъгъл.

В 20-ата минута отново Бодуров бе блестящ, след като се намеси решително в наказателното поле при опасна ситуация за гостите.

Последваха напрегнати минути и спречкване на терена между играчи на двата отбора, като в центъра на мелето бяха Енрике и Вандерсон.

В 24-ата минута "червените" бяха само на крачка от втори гол, но Броун направи фамозно спасяване след удар с глава на Раул Лое.

Две минути след това Десподов получи страхотен извеждащ пас от Каранга и излезе на отлична позиция, но стреля встрани вратата.

В 33-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Дюлгеров фаулира в наказателното поле Марселиньо и реферът отсъди заслужено 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Моци, който не сгреши и изравни резултата, а до почивката нямаше нищо интересно.

Второто полувреме също започна с добро темпо, като гостите получиха фау от опасна позиция, но Натанаел прати топката над вратата.

В 60-ата минута Лукоки направи феноменален пропуск, след като прехвърли излезлия напред Черниаускас и топката някак си нацели напречната греда и не премина вратата.

Шест минути след това удар на Мисиджан от далечна позиция излезе в аут.

В 72-ата минута Лудогорец вкара попадение чрез Лукоки, но то бе отменено заради засада.

Десет минути след това Натанаел изби със задна ножица от голлинията и така предотврати чисто попадение във вратата.

До края на редовното време не се стигна до повече попадения и в крайна сметка се наложи двата тима да играят две продължения от по 15 минути.

В 5-ата минута от първото продължение изведеният от Каранга сам срещу вратаря Десподов върна аванса на ЦСКА.

В 109-ата минута всичко за гостите приключи след червения картон на Натанаел, който бе изгонен след удар без топка срещу Десподов.

До самия край Броун спаси три страхотни положения и резултатът в крайна сметка остана непроменен.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1 след продължения

1:0 Николай Бодуров 9
1:1 Козмин Моци 34 д.
2:1 Десподов 105

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниуаскас, Александър Дюлгеров (67 - Станислав Манолев), Барт, Николай Бодуров, Антон Недялков,  Кристиян Малинов, Раул Лое, Енрике Рафаел (46-Кевин Меркадо), Тиаго Родригес , Кирил Десподов, Фернандо Каранга

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Яцек Горалски (46- Светослав Дяков), Абел Анисе (102 - Густаво Кампаняро), Вандерсон (95 - Жоао Пауло), Вирджил Мисиджан, Марселиньо, Джоди Лукоки