ЦСКА размазва Верея при гостуването си в Стара Загора с 5:0 в първия официален мач и за двата тима през новата 2018 година.

По този начин "червените" окупираха върха в класирането с 50 точки в актива си и имат предимство с 2 пункта пред втория Лудогорец.

Интересът към срещата от 21-ия кръг на Първа лига бе доста сериозен.

Фернандо Каранга пък се развихри с два гола в 3-ата и 62-ата минута, а останалите две попадения бяха на Енрике Рафаел в 16-ата и на новото попълнение Роланд Алберг в 78-ата минута.

В 90-ата минута и другото ново попълнение Жеан Бланко се разписа.

Toзи мач бе официален дебют на Благо Митрев начело на заралии, но той няма да го запомни с нищо добро.

Гостите от София бяха близо до откриване на резултата още в 1-ата минута на срещата. Кирил Десподов центрира към Енрике, който стреля с глава, но Даниел Наумов изби в корнер.

120 секунди по-късно топката вече бе в мрежата на Верея. Станислав Манолев подаде към Фернандо Каранга, той финтира Иво Иванов и прати топката в мрежата.

В 16-ата минута ЦСКА стигна до втори гол. След многоходова атака отдясно топката достигна до Рафаел Енрике, който отблизо покачи на 2:0.

Гостите продължиха с натиска към вратата на Даниел Наумов и до края но полувремето пропуснаха няколко добри възможности за нов гол.

Тиаго стреля встрани от целта от дистанция, Роланд Алберг от няколко метра бе отказан от Наумов, а Десподов бе спрян от защитата.

След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени. Отново футболистите на Стамен Белчев бяха пълни господари на терена.

В 62-ата минута Здравко Илиев и Даниел Наумов не се разбраха при центриране в наказателното поле и Фернандо Каранга с техничен удар направи резултата 3:0.

Едно от новите попълнения Роланд Алберг покачи на 4:0 в 78-ата минута, след като си размени двойно подаване с Жеан Бланко.

Колумбиецът също вкара първи гол с екипа на ЦСКА. Това стана в 89-ата минута, когато Наумов не се намеси добре при далечен удар на Тиаго, а отбитата топка попадна в Бланко, който финтира вратаря и оформи крайното 5:0.

Верея - ЦСКА 0:5 (0:2)
голмайстори: 0:1 Фернандо Каранга 3, 0:2 Рафаел Енрике 16, 0:3 Фернандо Каранга 62, 0:4 Роланд Алберг 78, 0:5 Жеан Бланко 89

стадион: "Трейс Арена", Стара Загора

главен съдия: Ивайло Стоянов

жълти картони: Веселин Минев, Георги Вълчев, Милен Танев, Валери Домувчийски, Венцислав Бенгюзов (Верея); Рафаел Енрике, Раул Лое, Тиаго Родригес, Кирил Десподов (ЦСКА)

състав на Верея: Даниел Наумов, Веселин Минев, Здравко Илиев, Иво Иванов, Илия Мунин (50-Пламен Тенев), Георги Вълчев, Милен Танев (80-Денислав Станчев), Симеон Мечев, Венцислав Бенгюзов, Валери Домувчийски (55-Илиян Йорданов), Георги Андонов

състав на ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Тиаго Родригес, Рафаел Енрике (82-Александър Георгиев), Роланд Алберг, Раул Лое (69-Александър Дюлгеров), Фернандо Каранга (76-Жеан Бланко), Кирил Десподов