ЦСКА успя да постигне трудна победа с 2:0 при визитата си на Дунав (Русе) в среща от 23-ия кръг на Първа лига, но не и без помощта на съдийската тройка, която бе предвождана от Георги Кабаков.

Русенци започнаха силно новата година и записаха две победи в първите си два мача до момента.

Сега обаче отборът отстъпи, като първото попадение в мача бе дело на Каранга в 34-ата минута, но при попадението той игра с ръка, която не бе свирена от съдията. В 92-ата минута новото попълнение на гостите Джеси удвои.

След този мач ЦСКА е 2-и в класирането с 54 точки, на 3 точки зад лидера Лудогорец.

Русенци от своя страна са на 12-ата позиция с 21 пункта.

В двубоя не липсваха и скандалите, след като в 37-ата минута Чорбаджийски удари без топка в лицето Шопов от състава на домакините, но не последва червен картон, какъвто той заслужаваше.

Имаше и меле между играчите на двата отбора, но това не доведе до изгонвания.

Срещата започна с добро темпо и домакините стигнаха до страхотно положение за гол още в 9-ата минута.

Тогава обаче Ндиайе нацели напречната греда след хубав удар и пропусна да реализира.

В играта на гостите пък имаше известно проблеми и те така и не успяваха да напипат ритъма си от началото на мача.

В 34-ата минута след удар на Малинов, Каранга бе на точното място и даде аванс на гостите.

Кълбото в ситуацията се отклони от нападателя и влезе в мрежата на русенци. Повторенията показаха, че Каранга е играл с ръка, но съдията не видя нищо.

Три минути след това Чорбаджийски бе ударен от Шопов с лакът, а след това му отвърна и без топка го удари два пъти. Това провокира играчите на двата тима и настана меле, което като по чудо завърши без изгонени играчи.

Второто полувреме започна с добро темпо и Рафаел отправи удар в 50-ата минута, който бе неточен.

Броени минути след това и Каранга пробва късмета си, но топката нацели противников бранител.

През следващите минути темпото на игра значително поспадна и битката се водеше предимно в средата на терена.

След дълъг период от време без интересни положения новото попълнение на ЦСКА Джеси вкара първия си гол за тима в 92-ата минута, след като се разписа от близка дистанция.

ДУНАВ - ЦСКА 0:2
0:1 Каранга 34
0:2 Джеси 90+2

ДУНАВ: Луков, Димов (76 - Сандес), Ковачев, Патев, Шопов, Станоев, Попадийн, Карагарен (70 - Ненов), Васев, Ндиайе, Костадинов

ЦСКА: Черниаускас, Чорбаджийски, Бодуров, Манолев, Родригес, Алберг, Малинов, Рафаел (72 - Джеси), Георгиев, Каранга, Десподов