Лудогорец победи драматично ЦСКА с 3:2 на своя "Лудогорец Арена" в изключително атрактивен мач, който показа, че футболът у нас изобщо не е на изчезване.

Това стана в мач от 28-ия кръг на Първа лига, а след него разликата между двата тима вече е 6 точки.

Десподов откри за "червените" в самия край на полувремето с прекрасен удар от фаул, но Швиерчок успя да изравни в 51-ата минута.

Сами четири след това Жеферсон от състава на "армейците" бе изгонен след глупав втори жълт и респективно червен картон.

Противно на всякаква логика, ЦСКА стигна до втори гол, който бе дело на Пинто в 71-ата минута. В 84-ата минута Кешеру обаче изравни. Швиерчок вкара втория си гол в мача, в 88-ата минута, и така донесе успеха на своите.

Близо 7000 души изгледаха н живо срещата между двата тима. Tреньорът на домакините Димитър Димитров бе изгонен след почивката, след като искаше доста бурно втори жълт картон за Каранга.

Срещата започна с добра атака на Лудогорец и още в 4-ата минута Натанаел можеше да открие, но ударът му бе неточен.

В 11-ата минута домакините пропуснаха страхотен шанс чрез Мисиджан, който потърси далечния ъгъл от няколко метра, но в крайна сметка топката се отби в гредата.

Малко след това ЦСКА отговори с удар на Пинто от дистанция, който не успя да намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута Лудогорец получи тежък удар, след като Анисе се контузи и бе изнесен на носилка, като на неговото място влезе Горалски.

Последваха не особено интересни минути в които битката се водеше предимно в средата на терена.

В 28-ата минута ЦСКА можеше да губи с автогол, след като Каранга при опита си да изчисти се стигна до рикошет, но Черниаускас бе на мястото си и не позволи топката да влезе в неговата мрежа.

В самия край на полувремето Десподов изпълни по страхотен начин фаул и завъртя топката над стената, за да може тя да срещна напречната греда и след това да влезе в мрежата на Ренан.

Точно пет минути след почивката Лудогорец изравни чрез Швиерчок, който получи топката от Кешеру и от няколко метра изравни.

В ситуацията Чорбаджийски направи грешка и трябваше да се намеси доста по-добре.

В 55-ата минута Жеферсон от ЦСКА бе изгонен след втори жълт и червен картон, след като избута без топка Дяков.

През следващите минути обстановката на терена бе нажежена и реферът спести втори жълт и червен картон за Каранга.

Напълно противно на логиката, ЦСКА отново излезе напред в резултата, след като Пинто бе точен в 71-ата минута.

Джеси го намери в наказателното поле и португалецът насочи топката към горния десен ъгъл, пазен от Ренан.

В 80-ата минута Марселиньо отправи удар от дистанция, който попадна право в ръцете на Черниаускас.

Броени минути след това Черниаускас направи фантастично спасяване с една ръка след удар на Кампаняро.

В 85-ата минута Кешеру с премерен удар от няколко метра успя да изравни резултата.

Tри минути след това Швиерчок с глава направи обрата в мача пълен и по този начин оформи крайния резултат и донесе трите точки на домакините.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 3:2
0:1 Десподов 45+
1:1 Швиерчок 51